شماره: 637 تاریخ: 1397/07/10 صفحه: 2
شهردار کرمان تشریح کرد:
آخرین جزییات در خصوص آرامستان جدید کرمان
شهردار کرمان آخرین جزییات احداث آرامستان جدید شهر کرمان را تشریح کرد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدمهران عالم‌زاده در گفت‌و‌گو با رسانه ملی با بیان این‌که آرامستان فعلی شهر کرمان تا پایان امسال از لحاظ دفن میت مشکلی ندارد، به نظافت روزانه‌ی آرامستان اشاره کرد و گفت: فاز اول سامان‌دهی و همسان‌سازی آرامستان انجام شده و برای اجرای فاز دوم، با هیأت امنای مسجد صاحب‌الزمان (عجل‌الله‌فرجه) برای ادامه‌ی یکسان‌سازی قبور در سایر بخش‌ها قراردادی منعقد خواهد شد.
شهردار کرمان در خصوص آرامستان جدید نیز گفت: آرامستان جدید مجموعه‌ای با وسعت ۴۰۰ هکتار است که در فاصله‌ی ۱۰ کیلومتری بولوار آیت‌الله خامنه‌ای قرار دارد.
عالم‌زاده با اشاره به آغاز این پروژه از سال ۹۱ بیان کرد: مقدمات کار در خصوص تهیه‌ی نقشه انجام شده و به‌گونه‌ای پیش‌بینی شده که همه‌ی امکانات مورد نیاز نظیر فضای تجاری، سالن پذیرایی، مسجد، سنگ‌تراشی و غیره در محل وجود داشته باشد.
وی با اشاره به این‌که بخشی از کار عمرانی این پروژه شروع شده است، افزود: در حال حاضر، شش کیلومتر از ۱۰ کیلومتر مسیر آرامستان جدید آسفالت شده است.
عالم‌زاده با بیان این‌که بخشی از فضای سبز و جدول‌گذاری نیز انجام شده است، گفت: در ابتدای آغاز به‌کار بنده در شهرداری کرمان، با توجه به این‌که طرح آرامستان جدید دارای ایرادات اساسی بود، بازنگری انجام و اصلاحات لازم اعمال شد.
شهردار کرمان از افزایش تعداد قبور تا حدود ۲۰۰ هزار قبر با اجرای طرح جدید خبر داد و گفت: مقدمات کار در خصوص انتقال آب و برق به مجموعه‌ی آرامستان جدید در دستور کار است.
وی با اشاره به این‌که هزینه‌ی آب‌رسانی و برق‌رسانی پروژه، چند میلیارد تومان است، گفت: متأسفانه در این حوزه‌ها شرکت‌های خدمت‌رسان وجوهی مطالبه می‌کنند، اما اگر دولت کمک می‌کرد و این خدمات به‌صورت رایگان در اختیار قرار می‌گرفت، سرعت عمل بیشتری پیدا می‌کردیم.
عالم‌زاده ادامه داد: امیدواریم تا پایان امسال مقدمات کار در آرامستان جدید فراهم و بخشی از فضا برای دفن مهیا شود.
شهردار کرمان با تکذیب خرید و فروش قبر در آرامستان جدید کرمان گفت: حدود ۲۰ هزار قبر از ۱۰۰ هزار قبر آرامستان جدید به‌صورت علی‌الحساب پیش‌فروش شده، اما خرید قطعی نیست و مابقی مبلغ بعد از پایان کار و براساس قیمت تمام‌شده دریافت می‌شود.