چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 673 تاریخ: 1398/12/06 صفحه: 1
با همکاری شهرداری و مؤسسه کمک؛
مرکز جامع تشخیصی سرطان در جنوب‌شرق کشور ایجاد می‌شود
کرمان و مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (کمک)، برای ایجاد مرکز جامع تشخیصی و پیشگیری از بیماری سرطان در جنوب‌شرق کشور خبر داد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدمهران عالم‌زاده در نشست هم‌اندیشی با اعضای مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان کرمان (کمک)، ضمن تقدیر از فعالیت‌ها و اقدامات خیرخواهانه‌ی مؤسسه‌ها و افراد نیکوکار در کرمان، ازجمله مؤسسه خیریه کمک گفت: تلاش می‌کنیم در زمینه‌ی تمدید و یا صدور پروانه‌ی ساختمانی برای ساختِ مرکز جامع تشخیصی سرطان، مشارکت کنیم.
وی افزود: باید برای راه‌اندازی هرچه سریع‌تر این مرکز که مورد نیاز جامعه است، با مشورت شورای اسلامی شهر کرمان، مطالعات لازم و بررسی‌های فنی انجام شود.
دکتر علیرضا عبدی، مدیرعامل مؤسسه خیریه کمک، ضمن سپاسگزاری از مساعدت مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان و سایر مدیران شهرداری کرمان، در زمینه‌ی همکاری برای راه‌اندازی بخش آنکولوژی کودکان بیمارستان ارجمند کرمان، خواستار ادامه‌ی کمک‌های مجموعه‌ی شهرداری کرمان در مبارزه با بیماری صعب‌العلاج سرطان شد.
وی با اشاره به آغاز ساخت‌وساز، گسترش و بازسازی بخش آنکولوژی کودکان بیمارستان زنده‌یاد افضلی‌پور با کمک نیکوکاران افزود: از شهردار محترم درخواست داریم برای راه‌اندازی پارک بازی کودکان در جوار بخش‌های این مجموعه همکاری کنند.
دکتر فرهمندی‌نیا، رییس هیأت‌مدیره مؤسسه خیریه کمک نیز در این نشست با اشاره به اهمیت پیشگیری و مبارزه با بیماری سرطان، بر لزوم همکاری متقابل سازمان‌ها و نهادهای اجتماعی تأکید کرد.
وی هم‌چنین راه‌اندازی مرکز جامع تشخیصی سرطان را برای پیشگیری از این بیماری، ازجمله برنامه‌های مؤسسه خیریه کمک دانست و صدور مجوز این مرکز و زیربخش‌های آموزشی، پژوهشی، درمانی و پیشگیری، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.
فرهمندی‌نیا با اشاره به تخصیص زمین ازسوی خیران برای ساخت این مرکز گفت: برای آغاز فعالیت‌های ساخت‌وساز این مرکز، نیازمند کمک و همیاری شهردای کرمان هستیم.
وی افزود: این مرکز تشخیصی، چهارمین مرکز تشخیصی «پت اسکن (petscan) تکنیک تصویربرداری پزشکی هسته‌ای» در ایران است و به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز جامع تشخیصی سرطان، می‌تواند منطقه جنوب‌شرق ایران را تحت پوشش قرار دهد.