چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 673 تاریخ: 1398/12/06 صفحه: 4
در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان تأکید شد؛
ضدعفونی اماکن عمومی شهر


نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان، در محل خانه شهر برگزار شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست، ضمن تبریک اعیاد رجبیه و روز مهندس، به بهره‌برداری از تقاطع غیرهم‌سطح شهید بادپا (راه‌آهن) اشاره کرد و گفت: امیدواریم دو پروژه‌ی نیمه‌تمام باقی‌مانده نیز سال آینده به بهره‌برداری برسد.
محمد فرشاد هم‌چنین بیان کرد: در راستای آماده‌سازی شهر برای ایام نوروز، به‌سازی و زیباسازی اطراف این پل در دستور کار شهرداری قرار خواهد گرفت.
رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورا نیز تکمیل این پروژه را اتفاق خوب شهر کرمان دانست و اظهارامیدواری کرد: پروژه‌های باقی‌مانده هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد و مشکلات اجرای آن‌ها رفع شود.
سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی با اشاره به مصوبه‌ی ایجاد راسته‌بازار فرش کرمان گفت: اعضای این کمیسیون با هدف احیای خیابان شهید باهنر (ناصریه) و تقویت صنایع دستی، به‌ویژه فرش کرمان، مصوبه‌ی ایجاد راسته‌فرش کرمان را تصویب کردند.
وی با اشاره به مخالفت کمیته‌ی تطبیق فرمانداری با این مصوبه و ارجاع آن به شورا افزود: با ارایه‌ی بسته‌های تشویقی به تولیدکنندگان و فعالان فرش کرمان، این صنعت باارزش در کنار محورهای گردشگری قرار گرفته و به تقویت صنایع دستی به‌ویژه فرش دست‌باف می‌انجامد.
میرحسینی پیشنهاد داد: با تهیه‌ی بسته‌های تشویقی برای دیگر اصناف ازسوی شهرداری، پیشنهاد مناسبی برای راسته‌ی فرش نیز ارایه شود.
در ادامه، فرشاد، رییس شورا گفت: شهرداری روی نوع بسته‌ی تشویقی کار کرده و پیشنهادی ارایه دهد که قابلیت اجرایی داشته باشد.
محمدجواد کامیاب، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این‌باره گفت: بسته‌ی تشویقی باید مد نظر قرار گیرد که تمام فعالان فرش دست‌باف در این خیابان را شامل شود.
رییس کمیسیون معماری، شهرسازی و حاشیه‌نشینی شورا هم با اشاره به سه پرونده‌ی ارسالی به این کمیسیون گفت: در یکی از این پرونده‌ها با توجه به ضوابط شش‌گانه‌ی حذف پارکینگ، امکان احداث پارکینگ در ملک وجود ندارد و خرید پارکینگ ضروری است.
رامین ارجمند کرمانی از برگزاری چندین جلسه‌ی رسمی و غیررسمی با مالک خبر داد و خاطرنشان کرد: فروش پارکینگ باید براساس تأیید نقشه ازسوی شهرداری در سال 97 صورت گیرد.
این مصوبه با رأی 7 عضو شورا مورد اصرار شورای شهر قرار گرفت.
سپس حسین چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا با اشاره به چندین نامه‌ی ارسالی به این کمیسیون گفت: درخواست پرداخت قدرالسهم به شهرداری از بابت تفکیک زمینی ازسوی یک شرکت تعاونی منوط به تعیین مشخصات ملک و مالک حقوقی و اولویت با پرداخت قدرالسهم به‌صورت زمین است.
هم‌چنین احمد حسن‌زاده، عضو شورای اسلامی شهر کرمان اظهار داشت: گزارش شهرداری باید شفاف باشد تا تصمیم‌گیری اعضای شورا در این زمینه فردی یا سلیقه‌ای نباشد.
رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و سلامت شورا هم با بیان این‌که وضعیت آسفالت معابر مناسب نیست، گفت: پیشنهاد می‌شود درصدی از منابع و درآمدهای شهری به تسریع در اجرای عملیات پروژه‌های شهری با اولویت آسفالت معابر عمومی شهر کرمان تا پایان سال 98 اختصاص یابد.
علی خدادادی مصوبات این کمیسیون را در راستای حفظ سلامت شهروندان کرمانی دانست و تأکید کرد: تعداد زمین‌های خالی سطح شهر زیاد بوده و مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده است.
خدادادی در ادامه، پیشنهاد داد: در راستای اجرای ماده 110 قانون شهرداری‌ها، نامه‌ای به شهرداری برای حصارکشی زمین‌های خالی با اولویت معابر اصلی ارسال و حداکثر تا شش‌ماه آینده این مشکلات مرتفع شود.
وی از ارسال نامه‌ی شورا به شهرداری برای آسفالت معابری که بیش از 70 درصد خودیاری را پرداخت کرده‌اند، خبر داد.
خدادادی هم‌چنین انتقال واحدهای صنفی سنگ‌تراشی خیابان مادر به محل دیگری را ضروری دانست و افزود: وجود سنگ‌تراشی‌ها در این محل، علاوه بر تولید ذرات خطرآفرین سنگ، تبعات روانی بدی نیز برای شهروندان در پی دارد.
فتح‌الله مؤیدی نیز با اشاره به تأمین جایگاه سنگ‌فروشی‌ها در آرامستان جدید در دوره‌های گذشته‌ی شورا گفت: ذرات معلق حاصل از سنگ‌تراشی‌ها سرطان‌زاست؛ بنابراین، انتقال سنگ‌تراشی‌ها باید هرچه زودتر اتفاق بیفتد.
احمد حسن‌زاده نیز بر انتقال هرچه سریع‌تر این صنف به مکان مناسب توسط خدمات شهری شهرداری تأکید کرد.
هم‌چنین علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان، سنگ‌تراشی را جزو 11 صف مزاحم و آلاینده دانست و گفت: در گذشته مقرر شده بود شهرداری این صنف را به اطراف شهر منتقل کند.
در ادامه، فتح‌الله مویدی، رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورا از ارجاع چند مصوبه‌ی این کمیسیون به شورا و مخالفت فرمانداری خبر داد و بر اصرار آن‌ها تأکید کرد.
در پایان این نشست، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور پیشنهاد داد: با ارسال نامه‌ای فوری به شهرداری، ضدعفونی کردن اماکن عمومی مانند وسائل حمل‌ونقل همگانی، سرویس‌های بهداشتی، وسائل بازی کودکان و تجهیزات تندرستی واقع در بوستان‌ها در دستور کار قرار گیرد.
زهرا لری هم‌چنین پیشنهاد داد: معاونت فرهنگی شهرداری در اولین فرصت، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درباره‌ی این بیماری و راه‌های پیشگیری از آن را از طریق تبلیغات محیطی انجام دهد.
میرحسینی، عضو شورا نیز پیشنهاد داد: شورای شهر به‌عنوان نماینده‌ی مردم شهر کرمان در راستای پیشگیری از ویروس کرونا، اقدامات لازم را انجام داده و در این رابطه با استانداری و سایر نهادهای ذی‌ربط تعامل داشته باشد.