چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 673 تاریخ: 1398/12/06 صفحه: 4
شهردار کرمان:
گلزار شهدا به‌سازی و زیباسازی خواهد شد


شهردار کرمان گفت: با توجه به افزایش تعداد مسافران نوروزی برای زیارت مزار مطهر حاج‌قاسم سلیمانی، در آستانه‌ی سال جدید، در حد وظایف شهرداری، تمهیدات ویژه‌ای برای زیباسازی و به‌سازی گلزار شهدا در دستور کار قرار دارد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدمهران عالم‌زاده در نشست ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری کرمان، که با موضوع تشریح برنامه‌ها و اقدامات شهرداری کرمان در آستانه‌ی سال جدید برگزار شد، از ساخت تندیس سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: این موضوع ازسوی واحد زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری دنبال می‌شود و برای این منظور هنرمندان زبده‌ای انتخاب خواهند شد.
مهدی نیکویی، معاون خدمات شهری شهردار کرمان هم در این نشست با اشاره به برگزاری ستاد سفرهای نوروزی در استانداری کرمان و تأکید بر به‌سازی و زیباسازی گلزار شهدا در این ستاد گفت: به‌منظور اسکان مهمانان نوروزی، کمپی در مجموعه‌ی پردیسان قائم عجل‌الله‌فرجه در نظر گرفته خواهد شد.
وی با اشاره به وجود 80 سرویس بهداشتی سیار در مراسم چهلم شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در مجموعه‌ی پردیسان قائم عجل‌الله‌فرجه گفت: سرویس‌های بهداشتی سابق این محدوده، به‌سازی شده و قرار است با کمک خیران تعدادی سرویس بهداشتی دیگر نیز ساخته ‌شود.
نیکویی از کاشت دو هزار اصله گل‌وگیاه در مزار شهدا خبر داد و گفت: ساخت چند چشمه حمام، جانمایی مکان‌هایی برای چادر زدن مسافران در دستور کار است؛ ضمن این‌که تعدادی نیمکت، سطل زباله و جعبه‌های گل نیز در این مجموعه نصب شده است.

در نظر گرفتن پنج بوستان برای اسکان موقت مسافران نوروزی
محمد جهانشاهی، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان نیز در این نشست از مشخص‌کردن پنج نقطه برای اسکان موقت مسافران نوروزی در شهر کرمان خبرداد و گفت: بوستان‌های مسافر، انقلاب، شهید باهنر، مادر و مجموعه‌ی پردیسان قائم عجل‌الله‌فرجه برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: با توجه به استقبال مردم از پارک پردیسان قائم عجل‌الله‌فرجه به‌دلیل مجاورت با گلزار شهدا، باید برای رفاه مسافران، چند چشمه حمام، سرویس بهداشتی و مکانی برای ظرف‌شویی و لباس‌شویی مسافران در این مجموعه در نظر گرفته شود.

10 شب اجرای هنرمندان ملی در نوبهار دو
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان هم‌چنین با اشاره به برگزاری جشنوارۀ شهروندی نوبهار کرمان در نوروز 1399 گفت: محدوده‌ی یخدان مؤیدی و پارک ریاضیات، به‌عنوان سایتی مشخص برای تمرکز برنامه‌های نوروزی شهرداری پیشنهاد می‌شود که در صورت موافقت شورای ترافیک استان کرمان، می‌توان بخشی از خیابان کامیاب را نیز به‌عنوان پیاده‌راه برای برگزاری نمایشگاه یا برنامه‌های دیگر استفاده کرد.
جهانشاهی از عدم برگزاری جشنواره‌ی شهروندی زمستانی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: برای ایجاد شادی و نشاط در جامعه، برگزاری برنامه‌های نوروزی را به‌صورت ویژه در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی افزود: در ویژه‌برنامۀ نوروزی «نوبهار دو»، با مشارکت بخش خصوصی، در ایام نوروز، 10 شب 10 هنرمند ملی به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

اجرای 12 سفره‌ی هفت‌سین در نقاط مختلف شهر کرمان
شهرداران مناطق پنج‌گانه‌ی شهرداری کرمان نیز در این نشست از اجرای 12 سفره‌ی هفت‌سین در شهر کرمان به مناسبت ایام نوروز 1399 خبر دادند.
رضا خیاط‌زاده، شهردار منطقه یک با اشاره به قرار گرفتن گنبد جبلیه در مسیر گلزار شهدا، از به‌سازی محوطه‌ی اطراف گنبد جبلیه خبر داد و گفت: در ورودی موزه‌ی دفاع مقدس و در محل گنبد جبلیه، سفره‌ی هفت‌سین اجرا خواهد شد.
علی سعیدی، شهردار منطقه دو نیز از اجرای سفره‌های هفت‌سین در سه‌راهی بلوار حمزه، پارک شهید مرتضوی و چهارراه سمیه خبر داد و گفت: استیج پارک مادر نیز به‌زودی آماده می‌شود.
رامین امیرمداح، شهردار منطقه سه هم به تجهیز مجدد پارک مسافر در ورودی شهر کرمان اشاره کرد و گفت: سفره‌های هفت‌سین که در سال‌های گذشته استفاده شده، اصلاح خواهد شد؛ ضمن این‌که در پارک‌های مسافر، شهید مطهری و میدان آزادی، سفره هفت‌سین جدید اجرا می‌شود.
محمدحسین مؤمنی، شهردار منطقه چهار نیز اجرای طرح زیباسازی میدان پژوهش را ازجمله اقدامات این منطقه در آستانه‌ی سال جدید بیان کرد و افزود: در بوستان پدر و میدان خواجو نیز سفره‌های هفت‌سین اجرا می‌شود.
علی‌اکبر قطب‌الدینی، شهردار منطقه پنج هم از ایجاد سفره‌های هفت‌سین، جنب یخدان مؤیدی و میدان گنجعلی‌خان خبر داد و افزود: با رفع موانع پیشِ رو، سرویس بهداشتی جنب بازار قلعه‌محمود نیز ساخته خواهد شد.

آماده‌سازی 70 تابلوی راهنما برای هدایت مسافران
در ادامه، علی زنگی‌آبادی، مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان، به آماده‌سازی 70 تابلوی راهنما برای هدایت مسافران به سمت گلزار شهدا اشاره کرد و گفت: در صورت ارایه‌ی لیست مشخص، می‌توانیم برای اماکن تاریخی مهم نیز تابلوهای راهنمای دوزبانه ساخته و در نقاط مشخص نصب کنیم.
محمود ایرانمنش، مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمان نیز از توزیع میوه‌ی شب عید طبق روال سال‌های گذشته خبر داد و گفت: پس از اعلام فراخوان، افراد متقاضی برای فروش ماهی قرمز و سایر اقلام سفره‌ی هفت‌سین، مجوزهای لازم را دریافت کردند که افراد دارای مجوز، فعالیت خود را از نیمه‌ی دوم اسفندماه شروع خواهند کرد.
محمدرضا عسکری، مدیر واحد پیشگیری از تخلفات شهری شهرداری کرمان نیز گفت: با هماهنگی نیروی انتظامی و سازمان بهزیستی، متکدیان شهر کرمان بعد از شناسایی و پالایش، به مکان‌های معرفی‌شده ازسوی بهزیستی معرفی می‌شوند.
در ادامه، محمدمهدی حمزه‌پور، مدیر اجتماعی و گردشگری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، به اطلاع‌رسانی مکان‌های گردشگری و تاریخی در سطح شهر اشاره و خاطرنشان کرد: طبق روال سال‌های گذشته، کانکس‌های «از من بپرس» را در نقاط مختلف شهر مستقر خواهیم کرد؛ ضمن این‌که اطلاع‌رسانی مسیر گلزار شهدا نیز به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.
وی از وجود راهنمایان گردشگری سیار با کاورهای مشخص و چاپ اقلام تبلیغاتی برای معرفی کرمان به زبان‌های مختلف خبر داد و گفت: به‌منظور افزایش سفر به کرمان، با تعامل و تهاتر با شهرداری‌های اصفهان، یزد و شیراز، تبلیغات محیطی مربوط به کرمان در این شهرها اکران خواهد شد.
علی‌رضا ریاضی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهری شهرداری کرمان نیز افزایش جمع‌آوری سگ‌های ولگرد و زباله‌های سطح شهر را از اقدامات این سازمان در آستانه‌ی سال جدید دانست و با تأکید بر ضرورت جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی از سطح شهر گفت: شهرداران مناطق پنج‌گانه در صورت وجود نخاله‌های ساختمانی در محدوده‌ی منطقه، مراتب را اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی اقدام شود.
رضا میرزایی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان هم از فعال بودن اکیپ آتش‌نشان و امدادونجات در روز 13 نوروز خبر داد و گفت: در حال حاضر، برای چهارشنبه‌ی پایان سال به‌صورت ویژه در آماده‌باش کامل هستیم.
محسن ملکی، مدیرعامل شهربازی کرمان نیز با اشاره به این‌که شهربازی ازجمله مکان‌های مورد استقبال مسافران نوروزی و مردم در ایام نوروز است، خاطرنشان کرد: شهربازی کرمان با تجهیزات بیشتر، از یکم فروردین‌ماه سال آینده پذیرای مردم خواهد بود.
فرزاد خضری، دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان هم برلزوم ساماندهی دست‌فروشان میدان هفت‌باغ تأکید کرد و گفت: به‌دلیل سرعت بالای خودروها، احتمال خطر تصادف در این محدوده وجود دارد.
وی معرفی یک پارک مشخص برای زمان بحران را ضروری دانست.
خضری هم‌چنین با تأکید بر اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ویروس کرونا، خواستار توزیع مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک بین کارکنان شهرداری و در اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها شد.
ایمان سیف‌الهی، مدیر حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر کرمان نیز با اشاره به مشخص‌شدن پنج نقطه در شهر برای اسکان موقت مسافران گفت: باید با نصب تابلوهای راهنما و اطلاع‌رسانی دقیق محل اسکان موقت مسافران نوروزی، از زدن چادر مسافرتی در پارک‌های دیگر که منجر به زشت‌شدن چهره‌ی شهر می‌شود، جلوگیری کنیم.