چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 641 تاریخ: 1397/11/09 صفحه: 1
در نشست ستاد مناسب‌سازی شهرداری مصوب شد؛
مناسب‌سازی یک بوستان در هر منطقه برای استفادۀ معلولان
شهردار کرمان با اشاره به لزوم مناسب‌سازی معابر شهری برای تردد معلولان گفت: شهرداری کرمان برای استفادۀ معلولان، مناسب‌سازی یک بوستان در هر یک از مناطق چهارگانه شهری را در دستور کاری مناطق قرار داده است.
به گزارش کرمان‌شهر، سیدمهران عالم‌زاده در نشست ستاد مناسب‌سازی شهرداری که با حضور معاونان معماری و شهرسازی، خدمات شهری و امور زیربنایی، شهرداران مناطق و شورش دلپسند، به‌عنوان نمایندۀ جامعۀ معلولان برگزار شد، افزود: در حوزۀ حمل‌ونقل عمومی نیز به این مهم پرداخته می‌شود.
وی گفت: این ستاد در راستای تحقق هدف شهرداری برای رسیدن به «کرمان، شهری بدون مانع برای تمام اقشار جامعه» تلاش می‌کند و سعی بر این دارد که در جهت اجرای ضوابط، مناسب‌سازی فضاهای شهری را به‌صورت پایه‌ای و اصولی انجام دهد.
عالم‌زاده با تأکید بر این‌که مناسب‌سازی شهر باید به یک اصل تبدیل شود، افزود: در این راستا ضوابط و دستورالعمل‌های لازم برای مناسب‌سازی فضاهای شهری صادر و بر اجرای این ضوابط به‌عنوان اصلی مهم در مدیریت شهری، نظارت می‌شود.
معاون معماری و شهرسازی شهردار کرمان نیز در این نشست گفت: از ابتدای این دوره تلاش‌های بسیاری در حوزۀ معاونت معماری و شهرسازی هم‌چنین مناطق چهارگانه شهرداری برای مناسب‌سازی فضاهای شهری جهت استفاده افراد دارای معلولیت انجام گرفته است.
مریم ایلاقی حسینی افزود: در این راستا حوزۀ معاونت معماری و شهرسازی ضمن تدوین و یکپارچه‌سازی دستورالعمل‌ها و ضوابط مرتبط با مناسب‌سازی برای ساختمان‌های عمومی و فضاهای شهری، آن را به‌صورت «شیوه‌نامۀ اجرایی مناسب‌سازی ساختمان‌های عمومی و فضاهای شهری برای افراد دارای معلولیت» در قالب سه جلد به‌صورت توضیحی و تصویری به‌عنوان راهنما برای مهندسان و طراحان در فرآیند طراحی و نظارت و تکمیل چک‌لیست‌ها تهیه کرده تا کارشناسان مربوط را برای تحقق هرچه بهتر ضوابط راهنمایی کند.
گفتنی است؛ در نشست ستاد مناسب‌سازی مقرر شد که پارک شورا در منطقه یک، پارک مادر در منطقه دو، پارک شهید مطهری در منطقه سه و پارک پدر در منطقه چهار مناسب‌سازی شوند و هم‌چنین ساختمان‌های شهرداری‌های مناطق جهت عبور و مرور معلولان مناسب‌سازی شود.
هم‌چنین مقرر شد استفاده از حمل‌ونقل عمومی برای معلولان رایگان باشد؛ ضمن این‌که دو دستگاه اتوبوس برای استفاده معلولان اختصاص داده شد.