چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 641 تاریخ: 1397/11/09 صفحه: 2
همزمان با برپایی جشنوارۀ «گنج سی‌ساله»؛
از سه سردیس مفاخر فرهنگی کرمان رونمایی می‌شود
شهردار کرمان گفت: همزمان با برپایی جشنوارۀ «گنج سی‌ساله» از سردیس سه مفاخر کرمان رونمایی می‌شود.
به گزارش کرمان‌شهر، سیدمهران عالم‌زاده در نشستی که به همین منظور برگزار شد، با بیان این‌که گرامی‌داشت مفاخر، ارزش نهادن به فرهنگ و هویت یک ملت محسوب می‌شود، گفت: در این راستا به به‌منظور پاسداشت و تقدیر از خدمات ارزندۀ مفاخر فرهنگی کرمان، سردیس حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجواد حجتی کرمانی»، «محمود روح‌الامینی» و دکتر «حمید فرزام»، همزمان با برگزاری جشنوارۀ «گنج سی‌ساله» رونمایی می‌شود.
وی افزود: برای جذب گردشگران و معرفی بهتر شهر کرمان، بخشی از پارک گردشگری را به نصب المان‌ها اختصاص خواهیم داد و سردیس‌ها و المان‌هایی از مفاخر و چهره‌های برجستۀ فرهنگی و هنری کرمان، همراه با معرفی آثار و زندگی‌نامۀ آن‌ها را در این مجموعه نصب خواهیم کرد.
شهردار کرمان ادامه داد: سردیس و مجسمه‌هایی از خواجوی کرمانی، حافظ و سعدی نیز، به‌صورت متمایز و ویژه در این مجموعه نصب خواهد شد.
عالم‌زاده در خصوص تبلیغات جشنوارۀ «گنج سی‌ساله» در شهرهای دیگر به‌ویژه کلان‌شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد نیز قول مساعد داد.
رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورای اسلامی شهر کرمان نیز با تأکید بر ضرورت و اهمیت معرفی مفاخر و چهره‌های برجسته به مردم گفت: باید محلی برای معرفی مفاخر به مردم و آشنایی با فرهنگ کرمان داشته باشیم تا از این طریق زمینۀ آشنایی بیشتر با چهره‌های برجستۀ فرهنگی و هنری و تبیین فرهنگ کرمان و جذب گردشگران به این شهر فراهم شود.
سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی افزود: باید در راستای اعتلای فرهنگ جامعه بیشتر تلاش کنیم.
زهرا ایرانمنش، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست با اشاره به این‌که خوشبختانه در دوره‌ای با رویکرد فرهنگی قرار داریم، گفت: باید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، مکانی به موزۀ هنرمندان اختصاص داده شود تا در معرفی هرچه بهتر هنرمندان و شخصیت‌های برجستۀ کرمانی به مردم گام مؤثری برداشته شود.
رییس مرکز کرمان‌شناسی هم در این نشست با بیان این‌که جشنوارۀ «گنج سی‌ساله» در راستای شناساندن ویژگی‌های گوناگون کرمان و مفاخر برجستۀ این خطه، در اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد، گفت: این جشنواره با برنامه‌های مختلفی از جمله جشن‌های محلی، همایش علمی، نمایشگاه و رونمایی از سردیس چهره‌های برجستۀ علمی و فرهنگی همراه خواهد بود.
سیدمحمدعلی گلاب‌زاده با اشاره 30 سال فعالیت مرکز کرمان‌شناسی، فعالیت‌های فرهنگی را یکی از نیازها و ضرورت‌های جامعۀ امروز دانست و گفت: باید در حوزۀ فرهنگی و شناساندن مفاخر بیشتر تلاش شود.