چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 641 تاریخ: 1397/11/09 صفحه: 2
با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان؛
ستاد راهبردی شوراهای اجتماعی محله تشکیل می‌شود
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان از تشکیل ستاد راهبردی شوراهای اجتماعی محله با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خبر داد.
به گزارش کرمان‌شهر، محمدعلی جوشایی گفت: در راستای شکل‌گیری شوراهای اجتماعی محله، ستاد راهبردی این شوراها با حضور حجت‌الاسلام علیدادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، فرماندار کرمان و مدیران و معاونان اجتماعی دستگاه‌های اجرایی تشکیل می‌شود.
وی با اشاره به آغاز تبلیغات محیطی برای ثبت‌نام ساکنان محله‌های مختلف در شوراهای اجتماعی محله گفت: این شوراها پس از تشکیل، شهرداران محله را انتخاب کرده و به‌صورت قانونی مسایل محله‌ها را پیگیری می‌کنند.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با اشاره به تأکید اصول هفتم و یک‌صدم قانون اساسی بر تشکیل نهادهای مردمی گفت: شوراهای اجتماعی محله تاکنون، در شهرهای تهران و مشهد تشکیل شده و شهرهای اصفهان و شیراز هم در حال تشکیل این شوراها هستند.
جوشایی افزود: با بومی کردن تشکیل شوراهای اجتماعی محله، به اساس‌نامۀ مطلوبی رسیدیم و اکنون، در مرحلۀ آغاز ثبت‌نام این شوراها هستیم.
وی با تأکید بر افزایش ضریب نفوذ دستگاه‌های مختلف ازجمله شهرداری در محله‌های مختلف شهر گفت: با توجه به این‌که آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف خودنمایی می‌کند، این شوراها می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز کمک کند.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان افزود: هم‌چنین با پیش‌بینی‌های انجام گرفته، تلاش شده جنبه‌های منفی این شوراها به حداقل برسد.