چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 639 تاریخ: 1397/09/06 صفحه: 1
شهردار کرمان در جمع فعالان گردشگری 12 کشور جهان تشریح کرد:
محورهای چهارگانۀ شهرداری برای توسعۀ گردشگری
استاندار کرمان گفت: در استان کرمان، امنیت و تسهیلات لازم برای گردشگران فراهم است.
به گزارش کرمان‌شهر، محمد جواد فدایی در نشست مشترک با مدیران گردشگری 12 کشور جهان در استان کرمان افزود: به گردشگران خارجی اطمینان می‌دهیم که سفر راحت و خوبی در بازدید از جاذبه‌های گردشگری کرمان خواهند داشت.
وی با بیان این‌که حمایت و توسعۀ صنعت گردشگری در استان، یکی از اولویت‌هاست، گفت: نقطه‌نظرات مدیران تورهای گردشگری خارجی می‌تواند به ما در رسیدن به اهداف‌مان کمک کند.
استاندار کرمان افزود: برخی از مشکلات در حوزۀ گردشگری زمانی حل خواهد شد که به توسعۀ گردشگری و تقاضا برای بازدید گردشگران از جاذبه‌های گردشگری استان اطمینان داشته باشیم.
فدایی حضور گردشگران خارجی را فرصت بی‌نظیری دانست که می‌تواند به توسعۀ گردشگری کمک و با بیان این‌که با تبلیغات مناسب می‌توانیم گردشگران را برای حضور در استان ترغیب کنیم، گفت: حدود 700 اثر استان کرمان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و هفت اثر نیز ثبت جهانی شده و کرمان از این نظر در کشور رتبۀ برتر را دارد.
وی با اشاره به نظرات مدیران گردشگری خارجی در خصوص مسایلی ازجمله صدور ویزا، تبلیغات، امکانات هتل، اقامتگاه و غیره گفت: برخی از نظرها، جنبۀ ملی دارد که با مسئولان کشوری در میان می‌گذاریم و برای رفع مشکلات مربوط به استان نیز تلاش می‌کنیم.
• چهار محور برنامه‌های شهرداری کرمان برای توسعۀ گردشگری
شهردار کرمان نیز به عنوان میزبان، در این نشست با اشاره به لزوم توجه به صنعت گردشگری در سطح استان، در خصوص چهار محور برنامه‌های شهرداری کرمان برای توسعۀ گردشگری گفت: توجه به توسعۀ زیرساخت‌های گردشگری، حمایت ویژه از مرمت و احیای بناهای تاریخی با ارایۀ بسته‌های تشویقی، توجه به پیاده‌پذیری شهر کرمان و توجه به فضای شب و رونق گردشگری در شب، از مهم‌ترین برنامه‌های گردشگری شهرداری کرمان در زمینۀ توسعۀ گردشگری است.
سیدمهران عالم‌زاده هم‌چنین در رابطه با حضور مدیران تورهای گردشگری جهان در کرمان گفت: گروهی 32 نفره از فعالان گردشگری و مدیران تورهای گردشگری از 12 کشور برزیل، مکزیک، پرتغال، کاستاریکا، بلژیک، هلند، اسپانیا، اتریش، آلمان، فرانسه، روسیه، ترکیه با هدف آشنایی با زیبایی‌های ایران تحت عنوان تور آشنایی، از جمعه دوم آذرماه وارد کشور شدند و پس از حضور در شهرهای قم، نطنز، نائین، یزد و رفسنجان شب گذشته به کرمان سفرکردند.
وی با بیان این‌که این گروه به مدت دو روز از بیشترِ جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان کرمان بازدید کردند، گفت: امیدواریم حضور این تور گردشگری، به توسعۀ این صنعت نوین و مولدِ سرمایه در استان کمک کند.

• ضرورت استفاده از تجربیات مدیران تورهای گردشگری خارجی
رییس اتاق بازرگانی استان کرمان هم در این نشست با بیان این‌که نمایندگان پنج کشو از 10 کشور برتر حوزۀ گردشگری در این جلسه حضور دارند، گفت: باید از تجربیات این افراد برای توسعۀ صنعت گردشگری استفاده کنیم.
سیدمهدی طبیب‌زاده گردشگری را یکی از صنعت‌های رقابت پذیر جدیدِ دنیا در زمینۀ خلق ثروت دانست و گفت: از مدیران تورهای گردشگری خارجی می‌خواهیم با بیان تجربیات خود و عیوب ما در حوزۀ گردشگری، به توسعۀ گردشگری در استان کرمان کمک کنند.
نایب‌رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان نیز در خصوص حضور فعالان گردشگری در کرمان گفت: 32 نفر از فعالان گردشگری و مدیران تورهای گردشگری 12 کشور جهان، طی سفری دوروزه از جاذبه‌های این استان دیدن کردند.
مسعود دهقانی با بیان این‌که فعالان گردشگری از کشورهای برزیل، مکزیک، پرتغال، کاستاریکا، بلژیک، هلند، اسپانیا، اتریش، آلمان، فرانسه، روسیه، ترکیه در این گروه حضور داشتند، گفت: آشنایی با جاذبه‌های گردشگری ایران و برنامه‌ریزی برای حضور و بازدید گردشگران خارجی از جاذبه‌های کشور، از مهم‌ترین اهداف سفر این گروه گردشگری به ایران و کرمان است.
وی حضور این افراد را در معرفی جاذبه‌های گردشگری کرمان به دنیا، بسیار موثر دانست و گفت: خوشبختانه فعالان و تورلیدرهای گردشگری، از سفر به کرمان بسیار راضی بودند و بیان کردند کرمان را در فهرست مقاصد گردشگری خود قرار می‌دهند.
دهقانی افزود: این گروه گردشگری که از روز یک‌شنبۀ هفتۀ جاری وارد استان کرمان شده‌اند، ضمن بازدید از جاذبه‌های برخی مناطق استان، با استاندار کرمان و جمعی از مسئولان استان نیز دیدار کردند.