چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 637 تاریخ: 1397/07/10 صفحه: 1
شهردار کرمان در همایش آتش‌نشانان سراسر استان:
آتش‌نشانان بیشترین مقبولیت را نزد مردم دارند
همایش یک‌روزه‌ی آتش‌نشانان سراسر استان کرمان، در سالن بسطامی بوستان مادر برگزار شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، شهردار کرمان در این همایش ضمن تبریک روز آتش‌نشانی و ایمنی به آتش‌نشانان گفت: آتش‌نشانان، مقبول‌ترین سرمایه‌ی اجتماعی را نزد مردم دارند.
سیدمهران عالم‌زاده با بیان این‌که مردم در هر حادثه و اتفاقی، با آتش‌نشانی تماس می‌گیرند، گفت: این جایگاه آسان به‌دست نیامده؛ بنابراین، باید این مقبولیت در بین مردم و این جایگاه را قدر بدانیم.
وی از سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، به‌عنوان دو سازمان شهرداری‌ها نام برد که در راستای ایمنی شهروندان خدمت می‌کنند و گفت: سازمان حمل‌نقل و ترافیک، در زمینه‌ی پیشگیری و ایمنی شهروندان گام برمی‌دارد و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، علاوه بر پیشگیری، از طریق مشاوره و آموزش، در مقابله با حوادث هم نقش بسزایی دارد.
شهردار کرمان سلامت جسم و سلامت روح و روان آتش‌نشانان را ضروری دانست و گفت: آموزش نیز باید به‌صورت یک رکن اساسی، در دستور کار آتش‌نشانان قرار گیرد.
عالم‌زاده افزود: آموزش باید با عمل همراه باشد تا آتش‌نشانان در هنگام مقابله با حادثه، مهارت کافی داشته باشند.
وی با بیان این‌که آتش‌نشانی شغل نیست؛ بلکه عشق است، گفت: کسی که آتش‌نشان می‌شود، باید عاشق باشد تا بتواند جان خود را برای حفاظت از جان و مال مردم، در طبق اخلاص بگذارد.
شهردار کرمان به اقدامات قابل توجه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان هم اشاره کرد و گفت: برای ایمن‌سازی ساختمان‌ها، نقشه‌های ساختمانی توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی شهرداری کرمان کنترل می‌شود و مقررات ملی ساختمان مد نظر قرار می‌گیرد.
عالم‌زاده با اشاره به قدمت بالای ماشین‌آلات و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی کرمان، خطاب به مسئولان استان گفت: باید امکانات حداقلی آتش‌نشانی در کرمان وجود داشته باشد تا در صورت وقوع حوادث، خدمت‌رسانی مطلوبی انجام گیرد.
وی افزود: آتش‌نشانی شهرداری کرمان علی‌رغم این‌که تکلیفی ندارد، اما به شهرها و روستاهای هم‌جوار خدمت‌رسانی می‌کند؛ بنابراین، باید در شورای تأمین به آتش‌نشانی شهرداری کرمان مجوز لازم داده شود تا مسئولیتی برای سازمان آتش‌نشانی ایجاد نشود.
شهردار کرمان به جان‌باختن آتش‌نشانان در هنگام مقابله با حوادث اشاره کرد و گفت: آتش‌نشانانی که در هنگام مقابله با حوادث جان خود را از دست می‌دهند، شهید خوانده می‌شوند، اما از مزایای شهدا برخوردار نیستند.
عالم‌زاده افزود: در این رابطه با نماینده‌های مردم در مجلس شورای اسلامی و وزارت کشور مکاتبه خواهیم کرد تا آتش‌نشانانی که در حین وقوع حادثه جان خود را از دست می‌دهند، از مزایای شهدا برخوردار شوند.

ضرورت رعایت مقررات مربوط به ایمنی ساختمان‌ها
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان نیز ضمن تبریک روز ایمنی و آتش‌نشانی به آتش‌نشانان استان کرمان گفت: برگزاری همایش‌هایی از این‌دست، موجب انتقال تجربیات به یک‌دیگر و افزایش آگاهی آتش‌نشانان می‌شود.
علی عسکری با بیان این‌که آتش‌نشانی، شغلی سخت و زیان‌آور است، گفت: همکاران ما در دوران خدمت به انواع بیماری‌های تنفسی، گوارشی و اعصاب و روان مبتلا می‌شوند و حتی وقتی در ایستگاه در حال استراحت هستند، استرس دارند که هر لحظه زنگ حریق به صدا درآید.
وی افزود: خوشبختانه سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانی، مورد تصویب قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با بیان این‌که متأسفانه پایه آتش‌نشانی‌ها بر انجام عملیات بوده است، گفت: با توجه به کمبود امکانات و قدمت ماشین‌آلات، باید به سمت پیشگیری برویم.
عسکری افزود: با پیشگیری می‌توانیم جلوی بسیاری از حوادث را بگیریم؛ بنابراین، باید به سمتی برویم که در ساخت‌و‌سازها مقررات مربوط به ایمنی ساختمان‌ها رعایت شود.
لازم به ذکر است؛ در این همایش یک‌روزه، آتش‌نشانان استان آموزش‌های مختلف را فرا گرفتند.