چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 588 تاریخ: 1396/04/20 صفحه: 2
دومین جشنواره‌ی استانی خوشنویسی برگزار می‌شود:
رقابت در کتابت اشعار خواجو
دومین جشنواره‌ی استانی خوشنویسی با موضوع نگارش اشعار خواجوی کرمانی، در شهر رفسنجان برگزار خواهد شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری دومین جشنواره‌‌ی خوشنویسی استان گفت: دومین جشنواره‌ی استانی خوشنویسی با موضوع نگارش اشعار خواجوی کرمانی، چهارشنبه بیست و یکم و پنجشنبه بیست ودوم تیرماه در شهر رفسنجان برگزار خواهد شد.
وی افزود: از میان 96 اثر ارسال شده به دبیرخانه‌ِ جشنواره 36 اثر به مرحله‌ِ نهایی راه پیدا کرده که از این مجموعه، سه اثر در رشته‌ِ نستعلیق و سه اثر در رشته‌ِ شکسته نستعلیق برگزیده و معرفی خواهند شد.
علیزاده ابراز امیدواری کرد برگزاری این جشنواره به شناسایی و کشف استعدادهای جوان استان در حوزه‌ّ خوشنویسی بیانجامد .
علیزاده افزود: به لحاظ کمی، استان کرمان در موضوع هنر خوشنویسی جزو استان‌های درجه‌ی الف کشور است و لیکن از منظر کیفی نیاز است کار بیش‌تری در این زمینه صورت گیرد.
علیزاده گفت: در حال حاضر چهار انجمن خوشنویسی شورایی در شهرستان‌های کرمان، رفسنجان، سیرجان و زرند شکل گرفته و یک انجمن شورایی نیز در شهرستان بم در حال شکل‌گیری است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد کرمان افزود: در استان کرمان بیش از 200نفر هنرمند خوشنویس با درجه عالی، 160 نفر با درجه ممتاز، 27 نفر با درجه فوق ممتاز و 6 نفر با درجه استادی فعالیت می‌کنند.
وی افزود: همچنین 17 آموزشگاه تخصصی خوشنویسی در سطح شهر کرمان کار آموزش این هنر اصیل ایرانی را دنبال می‌کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در برگزاری جشنواره‌های هنری دو سیاست محوری را مدنظر قرار داده ایم؛ در وهله‌ی اول و در راستای سیاست‌های دولت در بحث برون‌سپاری خدمات دولتی، کار برگزاری جشنواره‌ها را به انجمن‌های تخصصی و بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم؛ به طور مثال در برگزاری جشنواره‌ی ملی موسیقی نواحی، بخش تخصصی را به انجمن موسیقی و بخش اجرایی آن را به بخش خصوصی واگذار کردیم و این موضوع در سایر جشنواره‌ها از جمله جشنواره‌ِ خوشنویسی نیز تکرار شده، به نحوی که کار برگزاری جشنواره‌ی خوشنویسی نیز توسط انجمن مربوط انجام خواهد شد.
علیزاده تمرکززدایی از مرکز استان به سایر شهرستان‌ها را به‌عنوان موضوع محوری دوم نام برد و گفت: سعی بر این بوده که با تعامل با انجمن‌های هنری در شهرستان‌ها، جشنواره‌ها در شهرهای مختلف استان برگزار شده و این فعالیت‌های فرهنگی و هنری، محدود و منحصر به مرکز استان نباشد.
وی از برگزاری جشنواره‌ی استانی مد و لباس در شهرستان زرند و همچنین از برگزاری جشنواره‌ی تئاتر استان در شهرستان سیرجان در همین راستا نام برد و گفت: به واسطه‌ی ظرفیت های متعدد شهرستان رفسنجان در موضوعات مختلف ازجمله هنر خوشنویسی، با تعامل صورت گرفته با فرمانداری و همچنین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان این جشنواره در سال جاری در شهر رفسنجان برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است مراسم افتتاحیه دومین جشنواره‌ی خوشنویسی استان کرمان ساعت 18 روز چهارشنبه 21 تیرماه در سالن آمفی تئاتر موزه‌ی ریاست جمهوری شهر رفسنجان برگزار خواهد شد.