چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 588 تاریخ: 1396/04/20 صفحه: 2
رییس‌کل دادگستری استان کرمان:
با ناقضان حقوق شهروندی بدون اغماض برخورد می‌شود
رییس‌کل دادگستری استان کرمان از برخورد بدون اغماض با ناقضان حقوق شهروندی خبر داد و افزود: احیای حقوق عامه مخصوصاً حقوق شهروندی ازجمله مأموریت‌های اساسی قوه قضاییه است.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، یدالله موحد در جلسه‌ی هیات نظارت بر حقوق شهروندی استان کرمان گفت: در راستای حفظ حقوق شهروندی در سه ماهه‌‌ی اول امسال رؤسا و دادستان‌های عمومی و انقلاب استان کرمان به‌صورت مستمر از زندان‌ها، بازداشتگاه‌ها و نیز مراجع انتظامی بازدید کردند.
وی افزود: از ابتدای سال جاری 35 مورد از کلانتری‌ها و پاسگاه‌های سطح شهر کرمان طی دو مرحله و همچنین 70 مورد بازدید سرزده در راستای رعایت حقوق شهروندی بازدید داشته‌ایم.
رییس هیات حفظ حقوق شهروندی استان کرمان گفت: قضات دادسرای عمومی و انقلاب کرمان 70 مرحله بازدید از بازداشتگاه‌ها و زندان مرکزی کرمان داشته‌اند و در این بازدیدها قضات از نزدیک به بررسی مشکلات زندانیان در راستای حقوق شهروندی پرداخته‌اند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان اعلام کرد: اعضای هیات در هرماه با انجام نظارت و بازرسی‌های پنج‌گانه، تمام امور مربوط به مراجع قضایی و انتظامی، زندان‌ها، بازداشتگاه‌های ثلاثه استان را به‌صورت ماهانه مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهند.
موحد خاطرنشان کرد: اهداف هیات نظارت و بازرسی حقوق شهروندی، در راستای ایفای نقش ذاتی قوه قضاییه و احیای حقوق شهروندی است.
موحد خاطرنشان کرد: این بازدیدها در جهت رفع مشکلات و نقایص موجود و هم‌چنین تقویت و توسعه‌ی نقاط قوت، انجام می‌شود.
رییس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: باید اقدامات هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی؛ در جهت تسهیل امور نظارت و بازرسی و هم‌چنین جمع‌آوری گزارش‌ها و شکواییه‌های مردمی و پیگیری تا حصول نتیجه‌ سامان‌دهی شود.