چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 585 تاریخ: 1396/03/23 صفحه: 1
با حضور استاندار و شهردار کرمان؛
محور گلبازخان به‌طور رسمی بازگشایی شد
با حضور استاندار، معاونان استاندار و شهردار کرمان، محور گلبازخان به‌طور رسمی بازگشایی و پروژه‌ی پیاده‌راه‌سازی میدان توحید آغاز شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، استاندار کرمان در حاشیه‌ی آیین بازگشایی محور گلبازخان و پیاده‌راه‌سازی میدان توحید با بیان این‌که پیاده‌راه میدان توحید می‌تواند محور گردشگری کم‌نظیری را در استان کرمان ایجاد کند، گفت: طرح‌های دیگری هم‌چون آغاز بازگشایی محور فتحعلی‌شاهی در آینده‌ای در دستور کار است.
علی‌رضا رزم‌حسینی یکی از سیاست‌های دولت یازدهم در استان کرمان را احیا و مرمت بافت کهن شهر کرمان دانست و گفت: محور گردشگری کرمان از میدان توحید به بازار بزرگ کرمان و سپس به میدان شهدا، تعریف شده است؛ ضمن این‌که احیای بازار بزرگ کرمان با پشتکار شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، بازاریان و کسبه، هم‌چنان به‌صورت مستمر ادامه دارد.
استاندار کرمان با بیان این‌که بازگشایی محور گلبازخان، معبر خوبی برای استفاده‌ی مردم ایجاد کرده است، گفت: میدان توحید نیز به پیاده‌راه تبدیل می‌شود.
وی ادامه داد: اقدامات در محور تاریخی بازار بزرگ کرمان، بدون همکاری و مشارکت کسبه و بازاریان امکان‌پذیر نبود و در این مدت که بازار مرمت و احیا شد، مشتریان بازار بزرگ کرمان تغییر پیدا کرد و با افزایش حجم گردشگران داخلی و خارجی، رونق به بازار بازگشت؛ بنابراین، انتظار می‌رود بازاریان و کسبه هم‌چنان پای کار باشند.
استاندار کرمان با اشاره به یکی از صورت‌جلسات که منجر به احیا و مرمت کاروان‌سرای گنجعلی‌خان شد، گفت: اقدامات و فعالیت‌ها در حوزه‌ی میراث فرهنگی، نشان از آن دارد که می‌توان حجم اشتغال‌زایی را در استان افزایش داد؛ به‌گونه‌ای که هم‌اکنون بیش از 90 نفر به‌صورت مستقیم در کاروان‌سرای گنجعلی‌خان مشغول به فعالیت هستند.
رزم‌حسینی افزود: حمام ظهیرالدوله (ابراهیم‌خان) نیز توسط بخش غیردولتی در حال احیا و مرمت است تا با تولید و عرضه‌ی مستقیم صنایع دستی، بازار بزرگ کرمان سرزنده‌تر و پررونق‌تر شود.
وی ادامه داد: ادامه‌ی این روند می‌تواند تحولی بزرگ را طی یک‌سال آینده در کرمان رقم بزند.
استاندار کرمان با بیان این‌که پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم نیز در حال پیگیری است، گفت: پروژه‌ها براساس برنامه‌ی زمان‌بندی در حال اجرا هستند.
رزم‌حسینی افزود: پروژه‌ی متروی شهر کرمان نیز طی سال‌جاری کلید خواهد خورد.
28 میلیارد تومان برای تملک املاک محور گلبازخان هزینه شده است
شهردار کرمان نیز در حاشیه‌ی این آیین گفت: طول خیابان گلبازخان 360 مترمربع و عرض آن 26 مترمربع است.
علی بابایی افزود: برای بازگشایی محور گلبازخان 45 ملک به متراژ 12 هزار مترمربع به ارزش 28 میلیارد تومان به‌وسیله‌ی شهرداری کرمان تملک شد.
وی با اشاره به این‌که طرح گردشگری میدان توحید نیز توسط مشاور در حال تدوین است، گفت: مرمت و احیای بام، طاق‌ها و ستون‌های میدان توحید توسط اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و کف‌سازی توسط شهرداری کرمان انجام خواهد شد.
شهردار کرمان افزود: مسایل ترافیکی میدان توحید نیز به‌صورت مرحله‌ای اجرا خواهد شد.
لازم به ذکر است؛ در ادامه، از روند پیش‌رفت پروژه‌ی احیا و مرمت حمام ظهیرالدوله (ابراهیم‌خان) با زیربنای 760 مترمربع که دو ماه گذشته طی تفاهم‌نامه‌ای از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بخش خصوصی واگذار شده، بازدید شد.
این بنای تاریخی که قرار است تا پایان سال‌جاری با برآورد هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد تومان مرمت شود، به کارگاه و نمایشگاه طلا و نقره تبدیل خواهد شد.
هم‌چنین در ادامه، استاندار کرمان از کاروان‌سرای گنجعلی‌خان که احیا و به‌سازی آن از هشت ماه گذشته آغاز شده و در ایام نوروز امسال به پایان رسیده بود، بازدید کرد.
با احیای این مجموعه‌ی تاریخی که در ایام نوروز با استقبال قابل توجه گردشگران داخلی و خارجی مواجه شد، 60 غرفه برای فعالیت صنعت‌گران حوزه‌ی صنایع دستی راه‌اندازی و تاکنون برای بیش از 90 نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی شده است.