چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 579 تاریخ: 1396/01/29 صفحه: 1
رییس شورای اسلامی شهر کرمان:
هم‌اکنون، سه هزار میلیارد تومان پروژه در شهر کرمان در دست اجراست


نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان یک‌شنبه‌شب هفته‌ی جاری با حضور رییس و سایر اعضا و شهردار کرمان برگزار شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست گفت: هم‌اکنون، یک هزار میلیارد تومان پروژه توسط شهرداری و دو هزار میلیارد تومان پروژه با همکاری و محوریت شهرداری و توسط بخش خصوصی در شهر کرمان در حال اجرا است.
علی‌اکبر مشرفی ضمن تشکر از شهردار و مدیران شهری بیان کرد: اجرای این میزان پروژه در تاریخ شهر و شهرداری کرمان بی سابقه است
وی با اشاره به گزارش اقدامات یک‌سال‌و‌نیم اخیر شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان که توسط شهردار کرمان ارایه شد، گفت: از رسانه‌ها درخواست می‌کنم این گزارش را به پیشگاه مردم عزیز کرمان ارایه کنند، تا مردم اقدامات بی‌نظیر دو سال گذشته‌ی شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان را مشاهده کنند.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این‌که از عملکرد شورای چهارم دفاع می‌کنم، گفت: اعضای شورای اسلامی شهر در دوره‌ی چهارم، افرادی باسواد، زحمت‌کش و خوش‌فکر بودند و همین موارد به‌همراه تلاش بی‌وقفه‌ی مهندس بابایی شهردار جوان کرمان، موجب شد چنین اقدامات بی‌نظیری در شهر کرمان انجام گیرد.
مشرفی بیان کرد: گزارشی که از سوی شهردار کرمان ارایه شد، گزارش فعالیت‌های سخت‌افزاری شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان بود.
وی افزود: در ارتباط با مسایل نرم‌افزاری ازجمله انعقاد قرارداد با دستگاه‌های مختلف اقدامات مطلوبی انجام گرفته است.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان ادامه داد: در زمینه‌ی فرهنگی، امور مربوط به بانوان و زیباسازی شهر کرمان نیز فعالیت‌های بسیار مطلوبی انجام گرفته که به‌دلیل زیادی مطالب، در گزارش آقای شهردار ارایه نشد.
مشرفی با بیان این‌که در دوره‌ی چهارم شورا با دو شهردار بسیار قوی و توانمند همراه بودیم، گفت: قطعأ در جلسه‌ی دیگری، فعالیت‌های دو ساله‌ی ابتدایی شورای چهارم که مهندس سیف‌الهی شهردار کرمان بودند، ارایه خواهد شد.
وی افزود: از هر دو شهردار و همکاران در شهرداری کرمان تشکر می‌کنم.
مشرفی ادامه داد: اقدامات شهرداری کرمان در دو سال ابتدایی که مهندس سیف‌الهی شهردار کرمان بودند نیز قابل توجه است.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان اظهار امیدواری کرد اقدامات بی‌نظیر شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان در دوره‌ی چهارم، مورد قبول مردم کرمان قرار گیرد.
رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان نیز با اشاره به فعالیت‌های مختلف شهرداری گفت: پرسنل شهرداری در جمع‌آوری متکدیان زحمت زیادی کشیدند.
صدیقه زاهدی افزود: در زیباسازی و نورپردازی شهر نیز تلاش‌های زیادی انجام گرفته است.

• فعالیت‌های قابل توجه شورای شهر و شهرداری در حوزه‌ی فرهنگی
رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی شورا هم گفت: فعالیت‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان در حوزه‌ی فرهنگی قابل توجه است.
رؤیا دیوان‌بیگی با بیان این‌که فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ در چهار سال گذشته برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی مطلوبی داشته و ارایه کرده‌اند، گفت: علاوه بر آن افزایش فضاهای فرهنگی شامل فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ نیز قابل توجه است.
وی افزود: برای تبدیل شدن امام‌زاده محمد به قطب فرهنگی نیز اقدامات مطلوبی توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان انجام گرفت.
دیوان‌بیگی تصریح کرد: متأسفانه جوسازی که در رابطه با شورای چهارم می‌شود، غرض‌ورزی است.
رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی شورا با بیان این‌که دوره‌ی چهارم کارنامه خوبی داشته است، افزود: مردم باید از فعالیت‌های شورا و شهرداری اطلاع کافی پیدا کنند.


• انتقاد از رعایت نکردن اخلاق سیاسی توسط برخی افراد
علی منصوری عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز از رعایت نکردن اخلاق سیاسی توسط برخی افراد انتقاد کرد.
وی با اشاره به گزارش عملکرد یک‌سال‌و‌نیم اخیر شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان که توسط مهندس بابایی شهردار کرمان ارایه شد، گفت: فعالیت‌های دوره‌ی چهارم شورای اسلامی شهر کرمان بی‌نظیر است، اما برخی افراد با بداخلاقی سیاسی، تمام این اقدامات را زیر سوال می‌برند.
وی با تأکید بر این‌که باید ترتیبی اتخاذ شود تا عملکرد چهارساله‌ی شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان ارایه شود، تصریح کرد: متأسفانه در آستانه‌ی انتخابات، برخی با بداخلاقی سیاسی، فعالیت‌های بی‌نظیر شورا و شهرداری کرمان در چهار سال گذشته را نادیده می‌گیرند و با هجمه‌های مختلف به‌دنبال تضعیف عملکرد شورای چهارم هستند.
منصوری بیان کرد: در دو سال اول شورای چهارم با حضور مهندس سیف‌الهی به‌عنوان شهردار کرمان، شورای چهارم عملکرد بسیار خوبی داشت و پس از آن با حضور مهندس بابایی به‌عنوان شهردار کرمان، کارها با جدیت بیش‌تر پیش رفت.

• ارایه‌ی گزارش عملکرد توسط شهردار موجب خنثی شدن غرض‌ورزی‌ها شد
رییس کمیته‌ی پسماند شورا نیز با اشاره به گزارش ارایه شده توسط شهردار کرمان گفت: گزارش شهردار کرمان موجب خنثی شدن غرض‌ورزی‌های همه‌ی افرادی شد که عملکرد شورای چهارم را زیر سوال می‌برند.
مهنوش مومنی با تأکید بر این‌که رسانه‌ها باید واقعیت‌ها را به مردم اطلاع‌رسانی کنند، گفت: ما هم رسانه‌ی خوب و هم رسانه‌ی بد داریم و در همین جلسه‌ی شورا رسانه‌ای داریم که به جرم نشر اکاذیب، در دادسرا پرونده دارد.
وی افزود: از رییس شورا تقاضا دارم از ورود این‌گونه رسانه‌ها به جلسه‌ی شورا جلوگیری کند.

• شکل‌گیری پروژه‌های سرمایه‌گذاری مطلوب
رییس کمیسیون مسایل کلان شهر شورای اسلامی شهر کرمان هم گفت: پروژه‌های سرمایه‌گذاری خوبی در این دوره شکل گرفت که امیدواریم در دوره‌های بعدی نیز تداوم داشته باشد.
منصور ایرانمنش با اشاره به اجرای تقاطع‌های غیرهم‌سطح در شهر کرمان و مشکلات ترافیکی که به‌دلیل اجرای این پروژه‌ها ایجاد شده است، گفت: اگر امکان دارد، کارگاه‌های پروژه‌ها اندکی عقب‌نشینی کنند تا راه عبورو مرور مردم باز شود.
وی هم‌چنین بر تداوم داشتن جذب درآمدهای پایدار در شهرداری تأکید کرد و گفت: این روند باید ادامه داشته باشد تا شهرداری در آینده با مشکلات مالی مواجه نباشد.

• فعالیت‌های دوره‌ی چهارم شورا در راستای اقتصاد مقاومتی
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرمان هم گفت: فعالیت‌های دوره‌ی چهارم شورای اسلامی شهر کرمان، در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است.
محمدیاسین پنجعلی‌زاده هم‌چنین با بیان این‌که در دوره‌ی چهارم، تمام فعالیت‌ها با هم‌دلی و اتحاد تمام اعضای شورا انجام شده است، گفت: اگر هم‌دلی اعضا نبود، امروز شاهد انجام این‌گونه اقدامات قابل توجه در شهر نبودیم.
وی افزود: بیش‌تر مصوبات شورا، هدفمند و در جهت بهبود وضعیت شهر تصویب شده است.
پنجعلی‌زاده با اشاره به اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی در شهر کرمان گفت: اگرچه شاید تا پایان دوره‌ی چهارم شورا، شاهد بهره‌برداری از پروژه‌ها نباشیم، اما این پروژه‌ها تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی با بیان این‌که شورای چهارم کارنامه‌ی خوبی دارد و اقدامات قابل توجهی برای بهبود وضعیت شهر و رفاه شهروندان داشت، گفت: امیدواریم اعضای دوره‌ی پنجم شورا نیز که با رأی مردم انتخاب می‌شوند، همین هدف را پیگیری کنند و اقدامات خوبی در شهر انجام دهند.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا هم‌چنین از اصحاب رسانه که با اعضای شورای اسلامی شهر کرمان همراهی کردند، تشکر کرد.

• انتقاد از کُندی روند ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر کرمان نیز با انتقاد از کُندی روند ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح، خواستار سرعت بخشیدن به ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان شد.
یوسف جعفری با بیان این‌که مقرر بود تقاطع غیرهم‌سطح ولی‌عصر و روگذر میدان آزادی سال گذشته به بهره‌برداری برسند، گفت: اکنون، یک ماه از سال جدید می‌گذرد، اما هنوز این پروژه‌ها به پایان نرسیده‌اند.
وی خواستار پیگیری لازم برای اجرا و بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از این دو پروژه شد.

• استفاده از مشاوران جوان در کنار اعضا در دوره‌ی پنجم شورا
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرمان نیز از اعضای شورای اسلامی دوره‌ی پنجم خواست از جوانان متخصص استفاده کنند.
زهرا لری با بیان این‌که باید این امکان برای جوانان متخصص و خوش‌فکر فراهم شود، گفت: در دوره‌ی آینده‌ی شورا باید در کنار هر کمیسیون، یک مشاور جوان حضور داشته باشد.
وی هم‌چنین از مهندس علی بابایی شهردار کرمان که طی دو سال گذشته اقدامات مطلوبی در شهر انجام داده است، تشکر کرد.
لری گفت: مهندس بابایی، شهردار جوان و خوش‌فکر کرمان، با تعهد، تخصص و تلاش بی‌وقفه، موجب افتخارآفرینی شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان شد.
وی افزود: اعضای شورا، شهردار کرمان و مدیران و کارکنان شهرداری دست‌به‌دست هم دادند تا اقدامات قابل توجهی در شهر کرمان انجام گیرد که این مهم در این گزارش عملکرد ارایه شده از سوی شهردار مشهود بود.
لری ادامه داد: برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، مدیریت و درایت لازم بود که از آقای مشرفی رییس شورا که شورا را به خوبی و آرامی پیش بردند نیز تشکر می‌کنم.
لازم به ذکر است؛ در ابتدای این نشست، علی بابایی شهردار کرمان گزارشی از عملکرد یک‌سال‌و‌نیم اخیر شهرداری در رابطه با اجرای پروژه‌های عمرانی ارایه کرد که گزارش آن در همین شماره نشریه به چاپ رسیده است.