چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 579 تاریخ: 1396/01/29 صفحه: 1
ایستگاه شماره ۱۰ آتش‌نشانیِ شهر کرمان افتتاح شد
طی آیینی دهمین ایستگاه آتش‌نشانی شهر کرمان به متراژ 900 مترمربع افتتاح شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این آیین با اشاره به این‌که در استانداردهای جهانی برای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی در نظر گرفته شده است، گفت: در این زمینه کرمان به استانداردهای جهانی نزدیک است.
علی‌اکبر مشرفی افزود: با ساخت دو ایستگاه آتش‌نشانی دیگر در کرمان، به استانداردهای جهانی خواهیم رسید.
وی ادامه داد: در ایران کم‌تر شهری است که در حال حاضر به ازای هر50 هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی داشته باشد و این در حالی است که در کرمان، به این رقم نزدیک هستیم.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این‌که در طول یک‌سال‌ونیم گذشته با پشتکار شهردار جوان کرمان، چهار ایستگاه آتش‌نشانی به ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر کرمان اضافه شد، گفت: این در حالی است که از ابتدای تاسیس شهرداری کرمان تا قبل از یک‌سال‌ونیم گذشته، فقط شش ایستگاه آتش‌نشانی در کرمان راه‌اندازی شده بود.
مشرفی افزود: با توجه به وجود ساختمان‌های چندین‌طبقه در شهر کرمان، به امکانات بیش‌تری در زمینه‌ی پیش‌گیری از حادثه‌ها احتیاج داریم و نیازمند راه‌اندازی بیش‌تر ایستگاه‌های آتش‌نشانی در شهر هستیم.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان هم‌چنین با تشکر از آتش‌نشانان کرمان گفت: آتش‌نشانان، رسالت بسیار سنگینی بر عهده دارند.
شهردار کرمان نیز در این آیین با اشاره به این‌که طبق مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر، موضوع ایمنی و امداد در شهر کرمان مورد تأکید قرار گرفت، گفت: در این مدت چهار ایستگاه آتش‌نشانی در شهر کرمان به بهره‌برداری رسیده است.
علی بابایی با بیان این‌که طی این مدت 800 مورد اطفای حریق انجام شده است، با تقدیر از عوامل آتش‌نشانی کرمان گفت: هم‌چنین طی این مدت 2500 مورد عملیات امدادی و خدمات ایمنی انجام شده است.
شهردار کرمان با اشاره به افتتاح ایستگاه شماره ۱۰ آتش‌نشانی کرمان گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساخت‌وساز و تجهیزات این ایستگاه هزینه شده است.
بابایی با بیان این‌که برنامه‌های در راستایی ایمنی شهر کرمان در دستور کار داریم، گفت: یکی از آن‌ها تشکیل ساختار قانونی سازمان آتش‌نشانی است که لازم بود برای این مهم فضاهای مناسبی تأمین کنیم.
وی افزود: در شهرک الغدیر، هوانیروز و شهرک شهرداری، ایستگاه آتش‌نشانی نداشتیم که امروز با افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی شماره ۱۰ در شهرک الغدیر، این مناطق تحت پوشش قرار گرفتند.
بابایی با اشاره به این‌که از سال گذشته تاکنون، چهار ایستگاه آتش‌نشانی به سیستم ایمنی کرمان اضافه شده است، گفت: به‌طور میانگین هر ایستگاه آتش‌نشانی، به ۱۳ نفر نیرو نیاز دارد که امروز ۶۰ نفر نیروی جدیدالورود در این چهار ایستگاه مشغول به کار شدند.
شهردار کرمان افزود: تمام این نیروها جوان هستند و می‌توانند در هنگام بروز حوادث، با دقت و سرعت کار را پیش ببرند.
بابایی زیربنای ایستگاه شماره ۱۰ آتش‌نشانی الغدیر را ۹۰۰ متر دانست و گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساخت‌وساز و تجهیزات این ایستگاه هزینه شده است.
وی بیان کرد: راه‌اندازی دو ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک شهید مطهری و هم‌چنین در بافت تاریخی و بازار در دستور کار است که هزینه‌ی ساخت و راه‌اندازی آن‌ها در بودجه‌ی سال‌جاری شهرداری دیده شده است.
محمدرضا محمدرضاخانی، معاون خدمات شهری شهردار کرمان نیز در این آیین با اشاره به این‌که موضوع ایمنی شهری بسیار مورد تأکید است، گفت: آتش‌نشانی کرمان با اعتبار 7 میلیارد تومان، به استانداردهای لازم می‌رسد.
علی عسکری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کرمان نیز با اشاره به این‌که 60 آتش‌نشان جدید از ابتدای امسال طی آزمون‌های عملی و کتبی جذب شده است، گفت: با افتتاح این ایستگاه، تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر کرمان به 10 ایستگاه می‌رسد.
وی با بیان این‌که برنامه‌ی ما در سال 96، به‌روزرسانی تجهیزات و ماشین‌آلات است، افزود: ایستگاه شماره 10 آتش‌نشانی کرمان به مساحت 900 مترمربع و در دو طبقه احداث شده که طبقه‌ی دوم، عملیاتی و آموزشی است.
لازم به ذکر است؛ آیین افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی شماره 10 کرمان در شهرک الغدیر، با حضور محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، علی بابایی، شهردار کرمان، تعدادی از اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.