چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 576 تاریخ: 1395/12/17 صفحه: 1
در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان مطرح شد:
راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری برای بازسازی بافت فرسودهنشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان یک‌شنبه‌شب هفته‌ی جاری با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، منصور ایرانمنش رییس کمیسیون مسایل کلان شهر در این نشست به بررسی یکی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری در نشست این کمیسیون اشاره کرد و گفت: در نشستی که سرمایه‌گذار با شهردار کرمان داشته، توافق‌نامه‌ای با 9 بند امضا شده که این قرارداد در نشست کمیسیون مطرح و دو بند آن اصلاح شده است.
وی افزود: یکی از اصلاحات این است که قرداد پس از تنظیم، مجدد به شورا ارسال و در نشست شورا بررسی شود.
ایرانمنش ادامه داد: بند هفت صورت‌جلسه نیز تمام سهام پروژه را به سرمایه‌گذار واگذار کرده و مقرر شده بود سهم شهرداری به‌صورت ریالی تهاتر و دریافت شود که در جلسه‌ی کمیسیون مصوب شد سهم شهرداری به قیمت کارشناسیِ روز تهاتر شود.
زهرا لری رییس کمیسیون خدمات شهری نیز به برگزاری سه جلسه‌ی خدمات شهری اشاره کرد و گفت: یکی از مسایل مطرح شده، جابه‌جایی مشاغل مزاحم و صنوف آلاینده بود که در دوره‌های قبل هم پیگیری شده، اما هنوز به نتیجه‌ی قابل قبولی نرسیده است.
وی بر سامان‌دهی قطعه‌ی جانبازان در مجموعه‌ی مسجد صاحب‌الزمان (عجل‌الله‌فرجه) تأکید کرد و گفت: نصب تابلوی راهنما در محل مسجد صاحب‌الزمان (عجل‌الله‌فرجه) نیز ضرورت دارد.
لری به تلاش‌های شهرداری در راستای زیباسازی شهر اشاره کرد و گفت: ضمن تشکیل شورای زیباسازی در شهرداری کرمان، کارهایی در رابطه با نصب المان‌ها و سفره‌های هفت‌سین در دست اجراست و قرار است تعدادی پارک نیز تا عید نوروز به بهره‌برداری برسد.
رییس کمیسیون خدمات شهری هم‌چنین بر راه‌اندازی تاکسی ویژه‌ی گردشگری در شهر کرمان تأکید کرد و گفت: این اقدام در جذب گردشگر مؤثر خواهد بود.
لری افزود: هم‌چنین مقرر شده که اداره‌کل بهزیستی برای ساخت و نصب پل عابر پیاده روبه‌روی بهزیستی اقدام کند، اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.
وی به راه‌اندازی شهرک بازیافت نیز اشاره کرد و گفت: این شهرک در 77 هزار مترمربع زمین راه‌اندازی می‌شود و قابلیت راه‌اندازی 118 واحد در این شهرک وجود دارد.
در ادامه، یوسف جعفری رییس کمیسیون حقوقی شورا نیز به ارایه‌ی آخرین مصوبات کمیسیون مربوط پرداخت.
محمدیاسین پنجعلی‌زاده رییس کمیسیون معماری و شهرسازی نیز به ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: شهرداری کرمان در این رابطه سه پیشنهاد ارایه کرده بود که با کلیات طرح موافقت و مقرر شد نحوه‌ی کار به شورا ارسال شود.
وی افزود: این دفاتر با تجمیع املاک در بافت فرسوده، املاک را به‌سازی خواهند کرد.
پنجعلی‌زاده ادامه داد: با توجه به این‌که بافت کهن مشکل پیدا کرده، امیدواریم با تسهیلاتی که برای این موضوع در نظر گرفته خواهد شد، بتوانیم بافت تاریخی و کهن کرمان را احیا کنیم.
وی بیان کرد: قرار شد در این رابطه اعضای شورا از محله‌ها و بلوک‌هایی که برای تسهیل‌گری مشخص شده‌اند، بازدید کنند.
علی بابایی شهردار کرمان نیز در این رابطه گفت: در این‌باره شش بلوک مصوب داریم که باید بخش خصوصی یا شهرداری املاک را تجمیع کنند که بخش خصوصی کار را انجام می‌دهد و پس از دریافت پایان کار، 10 درصد به آن شرکت پرداخت می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد این طرح در این دوره از شورا اجرا شود و گفت: اگر طرح راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در این دوره اجرا نشود، امکان دارد به فراموشی سپرده شود.
فتح‌الله مؤیدی رییس کمیسیون بودجه‌ی شورا نیز به نامه‌ی شهردار کرمان مبنی بر کسر مبلغ دو میلیارد و 400 میلیون ریال از دیون عمرانی و اضافه شدن دو میلیارد و 200 میلیون تومان به بودجه‌ی جدول‌گذاری و 200 میلیون تومان به مرمت حمام باغ‌لـله اشاره کرد و گفت: در کمیسیون بودجه با این درخواست موافقت نشد.
وی افزود: مبلغ 36 میلیارد تومان برای آسفالت معابر در بودجه‌ی سال آینده موافقت شده و امسال هم در سه مرحله با ترک تشریفات، سه میلیارد و 900 میلیون تومان برای زیرسازی و آسفالت موافقت شده است؛ بنابراین، با کسر این مبلغ از دیون و استفاده برای جدول‌گذاری مخالفم.
شهردار کرمان نیز در این‌باره گفت: اگر با این درخواست موافقت نشود، باید کارخانه‌ی تولید جدول شهرداری را تعطیل کنیم.
بابایی افزود: هم‌اکنون در بزرگ‌راه غربی، شش لاین در حال جدول‌گذاری و زیرسازی و آسفالت است که مورد رضایت اهالی منطقه قرار گرفته است.
وی با بیان این‌که رینگ دو شهر نیز در حال جدول‌گذاری است، گفت: هم‌اکنون، 200 هزار جدول دپو داریم؛ بنابراین، فرصتی برای شهر فراهم شده تا نقاطی که جدول‌گذاری نشده، جدول‌گذاری شود.
شهردار کرمان بیان کرد: سه میلیارد تومان برای هدایت آب‌های سطحی بزرگ‌راه آیت‌الله خامنه‌ای در نظر گرفته شده که باید با جدول‌گذاری تا جلوی باستانی پاریزی، آب‌های سطحی به خارج از شهر هدایت شوند.
علی‌اکبر مشرفی رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز با بیان این‌که پرداخت بدهی شهرداری به پیمان‌کاران اولویت دارد، گفت: در این رابطه نقدینگی جابه‌جا نمی‌شود؛ بلکه اعتبار داده می‌شود که سازمان عمران بتواند 200 هزار جدول را کار کند که اگر این کار انجام نشود، 40 میلیارد تومان آسفالت هم انجام نخواهد شد.
وی بار دیگر با تأکید بر این‌که نقدینگی‌ای پرداخت نمی‌شود، گفت: سازمان عمران از شهرداری پول نمی‌گیرد؛ بنابراین، این‌که این مسأله نقدی است و از طلب‌کارها کسر می‌شود، سوء‌تفاهم است.
در ادامه، سعید گیلانی هم با درخواست شهردار کرمان مخالفت کرد که شهردار کرمان گفت: در 20 روز آینده، پولی نداریم به پیمان‌کاران پرداخت کنیم، اما می‌توانیم در 20 روز آینده، شبانه‌روز کار کنیم.
در ادامه، با 50 درصد درخواست شهردار کرمان مبنی بر جابه‌جایی بودجه برای جدول‌گذاری موافقت شد.
هم‌چنین مؤیدی رییس کمیسیون بودجه‌ی شورا با بیان این‌که طبق قانون، شهرداری باید بیلان بودجه را تا خرداد هر سال ارایه کند، گفت: بیلان شهرداری ارایه شده که براساس آن، 87 میلیارد تومان از بودجه‌ی سال 94 محقق نشده است.
وی افزود: در کمیسیون بودجه با متمم بودجه، بیلان و تفریغ بودجه موافقت و تأکید شد شهرداری تلاش کند تا بودجه‌ی سال‌جاری و سال آینده به‌طور کامل محقق شود.
علی منصوری عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز ضمن تشکر از شهردار کرمان و هم‌کارانش برای بازگشایی مسیر گلبازخان گفت: برخی طرح‌ها ازجمله بازگشایی معبر گلبازخان، افتخاری برای دوره‌ی چهارم شوراست که احیای بافت تاریخی شهر کرمان و اجرای طرح‌های گردشگری میدان توحید را دربر دارد.
وی هم‌چنین به شهردار کرمان به‌دلیل انتخاب به‌عنوان چهره‌ی برتر سال 95 در بین شهرداران کشور تبریک گفت و بیان کرد: قرار است روز سه‌شنبه‌ی جاری شهردار کرمان به‌دلیل این انتخاب، از دست وزیر کشور تندیس دریافت کند.
زهرا ایرانمنش رییس کمیسیون بانوان، خانواده و مشارکت‌های مردمی نیز ضمن تشکر از زحمات شهردار کرمان گفت: هر روز که می‌گذرد، چهره‌ی شهر برای سال جدید و استقبال از مهمانان نوروزی، آماده می‌شود.
وی درخواست کرد در بروشورهایی که برای ارایه به مسافران نوروزی آماده می‌شود، گزارش مختصری از موقعیت مکانی و اعضای شورا در اختیار مسافران گذاشته شود.
ایرانمنش به زحمات شهردار کرمان و همکارانش در حوزه‌ی آسفالت معابر نیز اشاره کرد و در عین حال گفت: متأسفانه کوچه‌‌ای در خیابان 24 آذر پس از آسفالت، مجدد حفاری شده است.
شهردار کرمان نیز در این‌باره گفت: درحالی‌که با تمام دستگاه‌های خدمت‌رسان درباره‌ی آسفالت معابر هماهنگ شده، اما متأسفانه خطوط مخابرات در کوچه‌ی شماره 13 خیابان 24 آذر با مشکل روبه‌رو شده بود و شرکت مخابرات مجبور شد به فاصله‌ی 30 سانتی‌متر از سمت دیوار، کوچه را حفاری کند.
در ادامه، ایرانمنش با بیان این‌که برخی اعضای شورا تبلیغات زودهنگام خود را شروع کرده‌اند و تمام کارهای شورا و شهرداری را را به نام خودشان ثبت می‌کنند، تصریح کرد: این اقدام شرعأ و عرفأ صحیح نیست.
مهنوش مؤمنی رییس کمیته‌ی پسماند شورا نیز به بررسی طرح شهرک بازیافت اشاره کرد و گفت: این طرح برای اولین‌بار در ایران انجام می‌شود.
وی افزود: طرح شهرک بازیافت، در اراضی بلدالامین به مساحت 77 هزار مترمربع اجرا خواهد شد.
مؤمنی ادامه داد: علت این که پیگیر این طرح هستیم، به‌دلیل مشکلاتی است که کارگاه‌های پسماند براساس آمار آتش‌نشانی و ورود و خروج اتباع بیگانه به این کارگاه‌ها دارند.
وی با بیان این‌که زمین‌های شهرک از طریق فراخوان به‌صورت اجاره واگذار می‌شوند، از شهردار کرمان خواست سازمان املاک زمین‌ها را قیمت‌گذاری کند تا برای اجاره، قیمت زمین مشخص باشد.
رییس کمیته‌ی پسماند شورا از تلاش‌های شهردار، معاون خدمات شهری شهردار و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری به‌دلیل اقدام در زمینه‌ی اقتصاد مقاومتی تشکر کرد و گفت: صرفه‌جویی ماهانه 200 میلیون تومان توسط سازمان پسماند، نمونه‌ی بارز اقتصاد مقاومتی است.
مؤمنی به قرارداد 20 ساله‌ی سازمان پسماند با اداره برق برای تولید انرژی پاک اشاره کرد و این مهم را نیز موفقیتی بزرگ دانست.
وی هم‌چنین گفت: در کمیته‌ی پسماند فرمانداری، به موضوع ریختن نخاله‌های ساختمانی در جاده‌ی جوپار اشاره و از سازمان پسماند شهرداری انتقاد شد؛ درحالی‌که بخشی از این محدوده، در حوزه‌ی حریم شهر نیست و حریم راه‌ها، به عهده‌ی راه و شهرسازی و تاغ‌زارها، به عهده‌ی منابع طبیعی است و ربطی به سازمان پسماند شهرداری ندارد.