چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 576 تاریخ: 1395/12/17 صفحه: 2
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مطرح کرد:
اهتمام پلیس در کاهش حوادث رانندگی در پایان سال
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: در ایام پایانی سال 95، پلیس راهنمایی و رانندگی، در پی کاهش حوادث و سوانح ترافیکی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خواهد بود.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سرهنگ حمید معین‌زاده گفت: انسان خود سازنده‌ی خودرو، طراح و اجرا کننده‌ی راه و هم‌چنین وضع‌کننده‌ی قوانین و مقررات است و می‌تواند بیش‌ترین نقش را در حل مشکلات ترافیکی و سوانح رانندگی ایفا کند.
وی افزود: بدون‌شک به نظم در آوردن عبور و مرور در معابر، مستلزم رعایت ضوابط و مقررات وضع شده از سوی استفاده کنندگان از معابر شهری و برون شهری است و هرقدر که تردد بیش‌تر باشد به همان میزان اجرای مقررات ضروری تر به نظر می‌رسد.
معین‌زاده با اشاره به این‌که عدم اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی برخی از رانندگان، تجاوز آشکار به حقوق دیگران است، تاکید کرد: قانون‌گذار برای ملزم کردن رانندگان حتی عابران پیاده، تکالیفی را مشخص کرده که در صورت بی‌توجهی به مقررات برحسب مورد، اعمال قانون می‌شوند.
وی با بیان این‌که 40 درصد از فوت شدگان حوادث رانندگی در ایام پایانی سال 94 را عابران پیاده و 24 درصد آن‌ها را راننده و سرنشین خوروها تشکیل داده‌اند، اظهارداشت ارتکاب تخلفات متعدد رانندگی (به ویژه سرعت غیر مجاز) توسط رانندگان وقصور در توجه به قوانین ومقررات راهنمایی و رانندگی از سوی استفاده‌کنندگان از معابر را دلیل به‌وجود آمدن این حوادث تلخ دانست.
وی تصریح کرد: اگر مقررات راهنمایی و رانندگی نظیر استفاده از کلاه ایمنی توسط راننده وسرنشین موتورسیکلت، استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده و سرنشین خودروها و عبور عابران پیاده از گذرگاه‌های امن نظیر خط و پل عابر پیاده و عدم استفاده از تلفن همراه به هنگام رانندگی ازسوی موتورسواران و رانندگان عزیز رعایت شود، شاهد بهبود وضعیت ترافیکی وکاهش چشم‌گیر حوادث دل‌خراش رانندگی خواهیم بود.
معین‌زاده در پایان گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر استان با به‌کارگیری تمام توان و امکانات و هم‌چنین با همکاری دستگاه‌های دخیل در ترافیک، در پی کاهش کشته‌شدگان ترافیکی خواهد بود.