چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 568 تاریخ: 1395/10/21 صفحه: 1
مرمت حمام ظهیرالدوله و کاروان‌سرای حاج‌آقاعلی آغاز شد
بازسازی و مرمت حمام ظهیرالدوله و کاروان سرای حاج‌آقاعلی آغاز شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، استاندار کرمان در آیین آغاز بازسازی این حمام گفت: یکی از اهدافی که در این دولت دنبال می‌کنیم، زنده کردن ظرفیت‌های پنهان و ازکارافتاده‌ی استان و خلق ثروت از این منابع ارزشمند است.
علی‌رضا رزم‌حسینی افزود: با توسعه‌ی گردشگری، درآمدزایی این بخش را می‌توان جایگزین درآمدهای نفتی کرد.
وی خاطرنشان کرد: استان کرمان بیش از 650 اثر ثبت ملی دارد و در حال تلاش برای افزایش آثار ثبت جهانی هستیم.
استاندار کرمان با بیان این‌که کرمان از دیرباز مدیریت جنوب‌شرق کشور را داشته است، گفت: آثار ارزشمند تاریخی استان، حکایت از پیشینه‌ی تاریخی و تمدن این خطه دارد.
رزم‌حسینی یادآور شد: یکی از اهداف ما در این دولت که هنوز هم آن‌را دنبال می‌کنیم، احیا و زنده کردن ظرفیت‌های پنهان و ازکارافتاده‌ی استان و خلق ثروت از این منابع ارزشمند است.
وی بیان کرد: از اقدامات اداره‌کل اوقاف و میراث فرهنگی استان که زمینه را برای حضور سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری استان فراهم می‌کنند، تشکر می‌کنم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ی استان کرمان نیز در آیین گفت: اداره‌کل اوقاف استان در راستای اقتصاد مقاومتی کارهای قابل توجهی در حوزه‌ی احیا و عمران موقوفات را در برنامه‌ی خود قرار داده که بازسازی باغ متولی‌باشی، خانه‌ی حاج آقاعلی در رفسنجان در همین راستا انجام شده و امروز پروژه‌ی بازسازی حمام ظهیرالدوله و کاروان‌سرای حاج آقاعلی، آغاز می‌شود.
حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده یادآور شد: این پروژه‌ها را که درراستای اشتغال‌زایی و معرفی بهتر و بیش‌تر کرمان انجام می‌شود، بدون حمایت استاندار و سازمان میراث فرهنگی نمی‌توان اجرا کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ی شهرستان کرمان نیز در این آیین گفت: موقوفه‌ی محمد‌کریم‌خان ظهیرالدوله 700 رقبه دارد که این حمام یکی از این موقوفات است و سایر موقوفات این مجموعه شامل آب‌انبار، قرائت قرآن و روضه‌خوانی، بازار طلافروش‌ها شامل 45 مغازه است.
حجت‌الاسلام مصطفی بساوند ادامه داد: حمام ظهیرالدوله 700 متر مساحت و 205 سال قدمت دارد.
وی بیان کرد: حمام ظهیرالدوله قرار است پس از بازسازی و مرمت، با کاربری موزه‌ی سنگ‌های قیمتی، طلا و نقره‌بهره برداری شود.
حسین ودیعتی سرمایه‌گذار پروژه نیز در این مراسم گفت: این حمام تا سال 85 دایر بود و بعد از آن تعطیل شد.
وی خاطرنشان کرد: بازار خیلی تخریب شده بود و ما با پول و همت خود بازاریان و کمک میراث فرهنگی، بازار طلافروش‌ها را بازسازی کردیم.
ودیعتی افزود: 4700 عکس از مراحل مرمت بازار موجود است.
وی یادآور شد: کاربری رستوران و سایر کاربری‌ها در شأن بازار نبود و تصمیم گرفتیم حمام ظهیرالدوله را پس از بازسازی به‌عنوان موزه و ورک‌شاپ سنگ‌های قیمتی، طلا و نقره که متناسب با کار بازار هم هست، مورد بهره‌برداری قرار دهیم.
این سرمایه‌گذار بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود این پروژه تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.
ودیعتی تاکید کرد: یکی از اهداف اصلی ما در ایجاد موزه‌ی طلا و نقره در این مجموعه، معرفی صنعت با قدمت و ارزشمند طلا و نقره‌ی کرمان به شهرهای دیگر است که متاسفانه تا به حال مغفول مانده بود.
قرار است حمام ظهیرالدوله به‌عنوان موزه و ورک‌شاپ طلا، نقره و سنگ‌های قیمتی و کاروان‌سرای حاج‌آقاعلی به‌عنوان مجموعه‌ی اقامتی، پذیرایی و گردشگری مورد بهره‌برداری قرار گیرد.