چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 568 تاریخ: 1395/10/21 صفحه: 1
آیت‌الله جعفری در دیدار مسئولان موسسه اعتباری نور:
اگر همه به اندازه‌ی شما خدمت می‌کردند در استان مشکلی نداشتیم
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: فعالیت گسترده‌ی موسسه نور در سطح کشور، با رهنمودهای مقام معظم رهبری سازگاری دارد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، آیت‌الله سیدیحیی جعفری در دیدار محمدحسین اسکندری‌زاده رییس هیات‌مدیره موسسه‌ی اعتباری نور و جمعی از مدیران این موسسه با وی، ضمن تقدیر از ابتکاری که موسسه‌ی اعتباری نور برای رفع مشکلات جامعه انجام داده است، گفت: با توجه به این‌که مشکلاتِ جامعه زیاد است؛ ارزشمندترین عمل، برطرف کردن یک مشکل از مشکلات جامعه است.
وی با تاکید بر این‌که برای آغاز هر کار فرهنگی و اجتماعی، با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو خواهید شد که باید از اهلش برای رفع مشکل مشورت گرفته شود، بیان کرد: پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) فرمودند «بهترین افراد نزد خداوند، افرادی هستند که نفع آن‌ها به جامعه و مردم بیش‌تر برسد؛ آن‌ها بهترین مردم هستند.»
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خطاب به مسئولان با بیان این‌که باید اول نیازهای هر منطقه و شهر را شناسایی و سپس برای رفع آن‌ها اقدام کرد، گفت: با توجه به فعالیت‌های گسترده‌ای که موسسه‌ی مشیز در سطح کشور و به‌ویژه استان کرمان انجام داده، می‌توان گفت فعالیت‌های این موسسه هم‌راستا با توصیه‌های مقام معظم رهبری بوده است.
آیت‌الله جعفری از اقدامات شایسته‌ی این موسسه در کشور و استان کرمان سخن به میان آورد و ابراز کرد: اگر همه‌ی افرادی که دارای قدرت سیاسی و مالی هستند، دست‌دردست یک‌دیگر داده تا به رفع مشکلات می‌پرداختند، دیگر در استان کرمان مشکلی وجود نداشت.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید اذعان کرد: خداوند در قرآن می‌فرمایند «کسی که کار شایسته انجام دهد؛ درحالی‌که ایمان دارد، ما به این افراد حیات طیبه عطا می‌کنیم و در این دنیا به‌دلیل اعمال‌شان در امان خواهند بود.»

• پرداخت 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک
محمدحسین اسکندری‌زاده، رییس هیأت‌مدیره‌ی موسسه‌ی اعتباری نور نیز در این دیدار با ارایه‌ی گزارشی از اقدامات انجام شده گفت: موسسه‌ی اعتباری نور در بُعد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، اهدافی برای توسعه‌ی استان کرمان تعریف کرده است.
وی ساختار این موسسه را بانک‌داری اسلامی دانست و بیان کرد: این موسسه در کنار بانک‌داری، اقدامات اجتماعی و فرهنگی نیز انجام داده است.
اسکندری‌زاده افزود: راه‌اندازی مرکز درمانی سیدالشهدا (علیه‌السلام)، مرکز درمانی حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام)، مرکز معلولان ابوالفضل (علیه‌السلام) و مرکز معلولان ذهنی فیاض‌بخش که در سال گذشته مدیریت آن را برعهده گرفته و حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای آن هزینه کرده، از جمله اقدامات اجتماعی این موسسه است.
رییس هیات‌مدیره‌ی موسسه‌ی خیریه کوثر مشیز هم‌چنین با اشاره به این‌که موسسه‌ی نور به سمت ایجاد یک بانک اجتماعی می‌رود، به اقدامات خیرخواهانه‌ی دیگر این موسسه اشاره و اضافه کرد: 14 مرکز شبانه‌روزی که بیش از یک هزار و 500 کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست را نگه‌داری و تا مرحله‌ی دانشگاه و اشتغال از آن‌ها حمایت می‌کند، از دیگر ماقدامات این موسسه است.
وی از ادغام موسسه‌ی ریحانه‌گستر مشیز، کارسازان آینده و پیشگامان یزد سخن به میان آورد و اعلام کرد: این سه موسسه با یک‌دیگر تجمیع شده و در قالب یک سیستم مجوزدار، به فعالیت خود با نام موسسه‌ی اعتباری «نور» ادامه می‌دهند.
اسکندری‌زاده افزود: در کشور فقط چهار موسسه‌ی مجوزدار از سوی بانک مرکزی وجود دارد.
رییس هیأت‌مدیره‌ی موسسه‌ی اعتباری نور با بیان این‌که این موسسه در استان کرمان 72 شعبه دارد، گفت: این موسسه در کل کشور نیز 337 شعبه که با 1.5 میلیون سپرده‌گذار، جزء موسسات بزرگ مالی و اعتباری کشور است.
وی افزود: این موسسه برای رفع مشکلات و ایجاد و یا حفظ اشتغال، دو برابر سرمایه‌ی خود تسهیلات در اختیار مردم قرار داده است.
وی به اسلامی بودن بانک‌داری موسسه‌ی اعتباری نور اشاره و بیان کرد: هیچ سیستم بانکی در استان کرمان وجود ندارد که بتواند مانند موسسه‌ی اعتباری نور مستمر فعالیت کند؛ ضمن آن‌که این موسسه با پرداخت بیش از 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و خُرد، به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی کار آفرین، موجب اشتغال بیش از 20 هزار نفر در استان شده است.
اسکندری‌زاده از رتبه‌ی یازدهم موسسه‌ی اعتباری نور در بین سی‌وپنج بانک و موسسه‌ی کشور سخن به میان آورد و بیان کرد: در استان کرمان بیش از 800 هزار سپرده‌گذار داریم.