چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 568 تاریخ: 1395/10/21 صفحه: 1
معاون شوراهای حل اختلاف دادگستری استان خبر داد:
تجهیز شوراهای حل اختلاف به فیبر نوری
معاون شوراهای حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان گفت: تمام شعب مستقر در مجتمع‌های شوراهای حل اختلاف استان کرمان به سامانه‌ی مدیریت پرونده‌ی قضایی (CMS) متصل شده‌اند.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مهدی تقی‌زاده با بیان این‌که تعدادی از مجتمع‌های شورای حل اختلاف استان به فیبر نوری مجهز شده‌اند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم در آینده‌ی نه‌چندان دور، تمام شعب شوراهای حل اختلاف را به فیبر نوری مجهز کنیم.
وی افزود: مراجعان به شوراهای حل اختلاف در کرمان می‌توانند برای ثبت‌نام در سامانه‌ی ابلاغ الکترونیکی «ثنا» به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند.
تقی‌زاده افزایش سرعت، رفع اطاله‌ی دادرسی، حفظ حریم خصوصی و آبروی افراد، رفع مشکلات فرهنگی در شیوه‌ی سنتی، جلوگیری از رفت‌وآمدهای اضافی مردم و کاهش و حذف بسترهای جرم‌خیز در ابلاغ را مزایای ابلاغ الکترونیک دانست و افزود: اجرای این طرح، رضایت‌مندی شهروندان از طریق خدمت‌رسانی باکیفیت و آسان‌تر و کاهش هزینه‌ی صاحبان پرونده‌ی قضایی را درپی دارد.
وی صرفه‌جویی در هزینه‌های فرآیند دادرسی و جلوگیری از تضعییع حق و حقوق مردم از طریق ابلاغ به‌موقع اخطاریه و احضاریه را از دیگر ویژگی‌های ابلاغ الکترونیکی برشمرد.
تقی‌زاده یادآور شد: به موجب ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲، قوه قضاییه موظف است اوراق قضایی را با استفاده از سامانه‌های الکترونیکی یا مخابراتی ابلاغ کند.
وی ادامه داد: مراجعان به قوه قضاییه موظفند برای دریافت الکترونیکی اوراق قضایی به سامانه‌ای که به این منظور ایجاد شده، مراجعه کنند.
این مقام قضایی با بیان این‌که ابلاغ الکترونیک جایگزین ابلاغ به روش سنتی است، گفت: قبل از اجرای این قانون، ابلاغ به اصحاب پرونده از طریق مأمور ابلاغ انجام می‌شد، اما در حال حاضر بر اساس این قانون، ابلاغ اوراق قضایی به طرفین به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود که این مهم به اجرای طرح رسمیت و اعتبار می‌بخشد.