چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 568 تاریخ: 1395/10/21 صفحه: 1
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
55 درصد صادرات کشور هنوز بر پایه‌ی نفت است
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: محتوای تولیدات کشور در بخش صادرات، کماکان در حوزه‌ی نفت و گاز است و 55 درصد صادرات کشور هنوز بر پایه‌ی نفت است.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدرضا پورابراهیمی در همایش روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه‌ی سال‌جاری در استان گفت: طبق آخرین آمار، ارزش صادرات کشور در 9 ماهه‌ی سال‌جاری 31.5 میلیارد دلار بوده و به همین میزان واردات داشتیم.
وی افزود: وضعیت تراز بازرگانی، صادرات و واردات کشور در سال‌های اخیر تقریبا ثابت بوده است.
نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسیر حرکت در مقایسه‌ با سال گذشته 9 درصد در بخش صادرات و چهار درصد در بخش واردات رشد داشته که قابل قبول است.
پورابراهیمی ادامه داد: محتوای تولیدات کشور در بخش صادرات، کماکان در حوزه‌ی نفت و گاز است و 55 درصد صادرات کشور هنوز بر پایه‌ی نفت است.
وی با بیان این‌که تعیین نرخ ارز در اقتصاد کشور باید براساس مکانیزم عرضه و تقاضا انجام شود، افزود: یکی از مشکلات فراگیر کشور که صادرکنندگان نیز درگیر آن هستند، نوسانات نرخ ارز است که در هفته‌ی اخیر نیز شاهد آن بودیم.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که باید یک‌سری اقدامات درخصوص مسایل ارزی انجام شود که بتواند دغدغه‌ی امروز ما را برطرف کند، افزود: یکی از مواردی که از سال‌ها قبل باید اجرا می‌شد، پیمان‌های پولی دو و چندجانبه است.
پورابراهیمی یادآور شد: باید درخصوص یک‌سان‌سازی ارز در کشور اقدام کنیم، زیرا ادامه‌ی روند فعلی، چیزی غیر از ایجاد فساد و رانت در پی ندارد.
وی ادامه داد: محاسبات نشان می‌دهد کم‌ترین میزان رانتی که طی دو سه سال اخیر در اقتصاد کشور توزیع شده، هشت هزار میلیارد تومان است.
نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:‌ محدودیتی برای صرافی‌ها نمی‌بینیم و بانک مرکزی، بانک‌ها را نیز فعال کرده که در مبادلات ارزی ورود پیدا کنند.
پورابراهیمی بیان کرد: برآوردهای ما نشان می‌دهد میزان نیاز به دلار برای واردات کالای قاچاق به کشور 22 میلیارد دلار است.
وی تصریح کرد: در حوزه‌ی مناطق آزاد حدود سه میلیارد دلار منابع ما از کشور خارج می‌شود.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم سامان‌دهی بازار غیررسمی توسط دولت گفت: یکی از اقدامات مربوط به مبارزه با قاچاق کالا این است که بازار ارز غیررسمی را در کشور سامان‌دهی کنیم.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: پی‌گیر مشکلات مالیاتی استان کرمان هستیم و از رییس سازمان مالیاتی کشور دعوت کرده‌ایم که موضوعات و مشکلات واحدها را بررسی کنیم.
وی گفت: اول بهمن‌ماه سال‌جاری یکی از روسای بانک‌های کشور را برای نشست‌های تخصصی به کرمان دعوت می‌کنیم.