چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 568 تاریخ: 1395/10/21 صفحه: 2
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان:
زیرساخت‌های استان برای پوشش صادرات تکنولوژی کافی نیست
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: زیرساخت‌ها و زیربناهای استان برای پوشش صادرات تکنولوژی کافی نبوده و متناسب با اهداف صادراتی استان نیست.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدمهدی طبیب‌زاده در همایش روز صادرات استان کرمان و تجلیل از صادرکنندگان نمونه‌ی سال‌جاری در استان گفت: با وجود همه‌ی زحمت‌های صادرکنندگان، صادرات ما محدود به چند کالای صادراتی خام شده است.
وی افزود: باید بازارهای صادرات و کالاهای صادراتی را متنوع کرده و صادرکننده‌های جوان را ترغیب کنیم تا وجهه‌ی غالب صادرات استان شامل کالاهای تکنولوژیک و باارزش افزوده بالا بشود.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان با گلایه از عدم حضور سازمان توسعه‌ی تجارت در همایش روز صادرات کرمان افزود: متاسفانه اصلی‌ترین سازمانی که باید در توسعه‌ی صادرات نقش داشته باشد، در جمع صادرکنندگان نیست.
طبیب‌زاده بیان کرد: به‌عنوان یک خدمت‌گزار در اتاق بازرگانی که می‌تواند با هم‌افزایی مشکلات را به گوش مسئولان برساند، قول می‌دهم تمام تلاش خود را انجام دهم تا روزبه‌روز بر تنوع صادرات استان کرمان افزوده شود.
وی یادآور شد: اتاق بازرگانی، توسعه‌ی کسب‌وکار و بازارها به‌ویژه بازارهای بین‌المللی را اصلی‌ترین رسالت خود می‌داند.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بیان کرد: هنوز صادرکننده‌های ما گله دارند که ارتباط مالی و بانکی بین ایران و دیگر کشورها کامل نیست و در انتقال وجه حاصل از صادرات به کشور مشکل دارند.
طبیب‌زاده با اشاره به نبود زیرساخت متناسب با اهداف صادراتی کشور، گفت: ترکیب صادراتی کشور عمدتا بر کالاهای مربوط به نفت و مشتقات آن، فرش و قالی، سنگ‌ آهن و مواد فرآوری‌نشده است.