چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 568 تاریخ: 1395/10/21 صفحه: 2
رییس سازمان امور مالیاتی کشور:
رشد مصوب مالیات سال 96 استان کرمان منطقی نیست
رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: رشد مصوب مالیات سال 96 استان کرمان نسبت به سال‌جاری منطقی نیست.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدکامل تقوی نژاد در بیستمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان، با بیان اینکه متوسط رشد مصوب مالیات کشور 10 درصد است؛ درحالی‌که این رقم برای استان کرمان، 31 درصد مصوب شده است، گفت: استان کرمان جزء هفت استانی است که رشد مصوب مالیات آن در سال 96 نسبت به سال 95، بالاتر از میانگین کشور است؛ بنابراین، این مسأله باید در مجلس شورای اسلامی پی‌گیری و این درآمد تعدیل شود.
وی افزود: سازمان امور مالیاتی کشور در شرایط خروج از رکود در کنار تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است؛ زیرا معتقدیم باید به شرکای اقتصادی خود کمک کنیم تا درآمد تعریف شده‌ی ما نیز محقق شود.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این‌که تولید، صادرات و اشتغال در نقطه‌ی مرکزی سیاست‌های این سازمان قرار دارد، بیان کرد: تلاش می‌کنیم به فعالان اقتصادی در زمینه‌های تقسیط بدهی، بخشودگی جرایم مالیاتی، تمدید مهلت‌ها و رسیدگی‌ها، کمک کنیم.
وی افزود: استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات نیز باید به‌صورت جدی پی‌گیری و بر طبق ماده 31 قانون رفع موانع تولید حداکثر ظرف مدت یک ماه انجام شود.
وی با تاکید بر این‌که به‌دنبال مالیات حقه دولت هستیم، خاطرنشان کرد: در قانون برنامه‌ی ششم قرار است سهم مالیات از درآمد تولید ناخالص ملی از 7 درصد فعلی به 11 درصد افزایش یابد که معتقدیم این مالیات نباید از مالیات‌دهندگان موجود گرفته شود؛ بلکه باید به دنبال راه‌های دیگری برای وصول آن بود.
تقوی نژاد ادامه داد: اگر چه فرار مالیاتی پدیده شومی است، اما ظرفیت ویژه‌ای برای وصول مالیات در این بخش وجود دارد که می‌تواند در کنار وصول مطالبات گذشته، واحدیابی و شناسایی مودیان جدید، این افزایش درآمد مالیاتی را محقق کند.
وی گفت: هم‌چنین سامانه‌ی اطلاعاتی شامل اطلاعات هویتی، مکانی، مالی، بانکی و ملکی افراد را راه‌اندازی می‌کنیم تا تشخیص مالیات از این طریق انجام شود.
تقوی‌نژاد در ادامه، با اشاره به هیات‌های حل اختلاف و حضور نمایندگان این سازمان در آن‌ها بیان کرد: رأی سازمان امور مالیاتی با رأی نماینده‌ی بخش خصوصی در هیات‌های حل اختلاف برابر است؛ هم‌چنین بر حضور قاضی در این هیات‌ها تاکید داریم که بخش خصوصی باید برای ارائه‌ی راه‌های موثر و کیفی کمک کند.